Canlanan sosyal hayat estetik operasyonlara ilgiyi artırdı

En çok hangi uygulamalar tercih ediliyor? 

Geçtiğimiz yıl pandemi nedeniyle ertelenen estetik operasyonlar, sosyal hayatın yeniden canlanmasıyla hareketlendi. Özellikle ameliyatsız cilt gençleştirme ve sıkılaştırma operasyonlarına yönelik yoğun talep var.

Dermatoloji Uzmanı Dr. Hande Ulusal; “Yaşımızı ele veren yüz, gıdı, diz kapağı ile üst kol bölgelerinde oluşan dezenformasyonların giderilmesine yönelik girişimler hız kazandı” dedi. Ulusal, şu bilgileri verdi:

Pandeminin etkilerinin en çok hissedildiği 2020 yılı, estetik operasyonların da rafa kaldırıldığı bir dönem oldu. Bu süreçte planlanan estetik operasyonlar, sağlık kaygıları nedeniyle önceliğini yitirdi.

Amerikan Plastik Cerrahlar Derneği tarafından yapılan ve COVID-19 sırasındaki eğilimleri yansıtan ulusal tüketici araştırmasına göre; 2020 yılında estetik operasyonlarda yüzde 15 düşüş oldu. Buna karşın 2021 yılında kadınların yüzde 35’i estetik operasyonlara sıcak bakmaya başladı. Pandeminin görmezden gelinen cilt ve vücut deformasyonları; sosyal yaşamın yeniden hareketlenmesiyle bir sorun olarak tekrar gün yüzüne çıktı.

Yağ eritme operasyonları popüler hale geldi

ASPS’nin araştırmasına göre, yüz germe uygulamaları planlanan operasyonlardan en büyük payı almayı sürdürüyor. Kapanma döneminin yarattığı fiziksel değişimlerin bir an önce giderilmesine yönelik en etkili, ağrısız ve hızlı uygulamalar tercih ediliyor. Bu dönemde ameliyatsız cilt gençleştirme ve sıkılaştırma uygulamalarına yönelik bir eğilim söz konusu. Evde geçirilen zaman içerisinde alınan kilolar nedeniyle başta gıdı bölgesi olmak üzere; tüm vücuda uygulanan yağ eritme operasyonları popüler hale geldi.

Hızla sosyal yaşama karışma isteği

Ameliyatsız estetik operasyonlara yönelik eğilim giderek artıyor. Yüz germe, tüm vücudu sıkılaştırmanın dışında, yaşımızı ele veren en kritik bölgelerden olan diz kapağı, üst bacak ve üst kol gibi bölgelerdeki şikayetlerin giderilmesi için hızlı ve ağrısız çözümler sunan ameliyatsız estetik operasyonlar revaçta.

Hifu yerine Lifu teknolojisi

Gelişen teknolojiyle birlikte ameliyatsız cilt gençleştirme ve sıkılaştırma uygulamaları, daha etkili çözümler sunuyor. Yüz, boyun, gıdı, dekolte bölgelerinin yanı sıra vücudun farklı bölümlerinde  yaş almaya bağlı olarak ortaya çıkan sarkma, ince kırışıklık, gibi cilt sorunlarına etki eden bir uygulama olan Hifu teknolojisinin daha gelişmiş bir versiyonu olan Lifu uygulamasını öne çıkıyor.

Ultracell Q cihazı ile 10 yaş gençleştirmede ağrısız bir yöntem izleyerek; daha hızlı sonuçlar elde edilmektedir. Gıdı ve yağ eritme, sıkılaşma, yüz germe ile diz kapağı, üst kol ve üst bacak bölgelerinde oluşan sorunlara karşı iyi sonuçlar alıyoruz.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir