Cildimiz için kış aylarına özel küçük bakım dokunuşları

Temizlik ve nemlendirme en önemli adımlar

Kış aylarının gelmesiyle birlikte hem doğa hem de cildimiz büyük bir değişime uğruyor. Küçük Bir Dokunuş Platformu’na yaptığı açıklamada cildimizi değişen havalara nasıl hazırlayacağımızın ipuçlarını paylaşan Medikal Estetik Hekimi Dr. Mustafa Karataş, “Bakım rutinimizdeki ilk ve en önemli adım, temiz bir cilde sahip olmak. Cildi nemlendirmede dermal dolgu uygulamaları da önemli bir etki sağlıyor” dedi.

Dr. Mustafa Karataş

“Vücudumuzun dış dünyayla etkileşimindeki ilk durak olan cildimiz, sonbaharın kuru, soğuk ve rüzgarlı hava geçişleri nedeniyle kışa girerken nemini ve canlılığını kaybeder. Bu da istenmeyen kırışıklara, soluk bir cilde ve aynaya baktığımızda bizi mutsuz eden bir ruh haline yol açar. Oysaki solgun bir cildi yenilemek sandığımız kadar zor değil” şeklinde konuşan Dr. Mustafa Karataş, şu tavsiyelerde bulundu: “Yüz masajı, yeterli su tüketimi, iyi bir beslenme ve uyku düzeni, yüz maskeleri, nemlendiriciler gibi desteklerle bakım sürecimizi tamamlamak için bir adım önde olabiliriz.”

Sağlıklı bir cilt için bu bakımları ihmal etmeyin

Yaz mevsiminden kalma bronzluğumuz kaybolurken, cildimiz pul pul dökülmeye başlıyor. Aslında bu durum, cildimizin daha fazla neme ve korumaya ihtiyaç duyduğunun çok önemli bir göstergesi. Geçiş döneminde yapılabilecek peeling uygulamaları ile cilt sadece pürüzsüzleşmekle kalmaz, aynı zamanda kan dolaşımının hızlanmasıyla canlı bir hal alır. Nemlendiricilerin de desteğiyle sağlıklı ve canlı bir görünüme kavuşan cildimiz için bunun bir rutin haline dönmesi de çok önemli. Kendi cilt tipinize uygun desteklerle yüzün, dudaklar, çene bölgesi, göz altı gibi tüm bölümlerini eşit oranda nemlendirmemiz doğru ve etkili bir sonuç getirir.

Profesyonel medikal estetik uygulamaları hakkında da bilgi veren Karataş, “Yüzümüz zamanla kaçınılmaz olarak yaşlanma belirtileri göstermeye başlıyor. Bu durum, hep yorgun veya üzgün görünmenize yol açabilir. Özellikle mevsim geçişlerinde cilt ışığını kaybetmeye daha yatkın hale gelebiliyor. Bu noktada, dermal dolgu uygulamaları da yüzümüzün gençleşmesinde etkili bir yöntem. Bu uygulamalar ile cildin kaybolan hacmi yerine konuyor, elastikiyeti ve gerginliği geri kazandırılıyor ve en önemlisi doğal ve sağlıklı bir cilt görünümü elde edilebiliyor” dedi.

 
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir