Çocuklar için öfke ateşini söndürecek terapi tadında hikayeler

Ailelerin de okumasında fayda var

Duygular, bazen iyi hissetmemizi sağlayıp hayatımızı güzelleştirirken; bazen de kötü hissettirebilmektedir. Yetişkinlerin bile zorlandığı duygu yönetimi konusu ile çocuklar ve gençlerin baş etmeleri için ailelere önemli bir görev düşmektedir.

Sosyolog ve Yazar Ayşegül Bayındır’ın kaleme aldığı ‘Öfke Ateşini Söndüren Ejderha’, Acayip Kitaplar etiketiyle raflardaki yerini aldı. Kitap, çağımızın en büyük sorunlarından birisi olan öfke duygusuna değiniyor.

Kitabın konusuna gelince…

Bir önceki kitabı ‘Masal Tadında Bebek Yemekleri’ kitabıyla beğeni toplayan Bayındır, bu sefer çocukları ve ebeveynleri ‘öfke ateşlerini söndürecekleri’ bir maceraya çağırıyor. Bayındır, “Geleceği inşa edecek çocukların sağlıklı yetişebilmesi için ebeveynlerin kendini yetiştirmesi gerekmektedir. Bu yüzden terapi tadındaki öykü kitaplarını ebeveynlerin veya çocuklardan sorumlu kişilerin de okumasında fayda var. Böylelikle kitaptaki yöntemleri uygulamaya çalışan çocuklarına da yardımcı olabilmektedir” dedi.

Bugünlerde herkes zaman zaman öfkelenmektedir. Hatta öfkesine hâkim olamayıp sonradan pişman olacağı şeyler de yapabilmektedir. Ancak hiç kimsenin öfkesi bir ejderhanınki kadar yakıcı değildir.

İlk kitabın başkarakteri ‘Ira’, öfkesini kontrol etmekte zorlanan genç bir ejderha. Ancak sevdiklerine ve çevresine zarar vermeye başlayan öfkesini dizginleme zamanının geldiğini düşünmektedir. Öfke ateşini söndüreceği bu terapi macerası tüm kitap severleri bekliyor.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir