Çocuklara otizmi anlatan kitap: Arkadaşımla Bir Gün     

Türkiye’de yazılmış ilk kitap!

Çocukların otizmli çocukları anlaması için yazılan ‘Arkadaşımla Bir Gün’ adlı hikaye ve etkinlik kitabı satışa çıktı. Kitap, Tohum Otizm Vakfı iş birliği ile Eğitimci Yazar Gökhan Dumanlı tarafından kaleme alındı ve Mavi Bilye Yayınları’ndan çıktı.

Gökhan Dumanlı, doğuştan gelen ve genellikle yaşamın ilk üç yılında fark edilen gelişimsel farklılık olan otizmi; çocuklara, otizmli çocukların arkadaşlarına anlatmak amacıyla kaleme aldı.  Doğada otizmli arkadaşıyla zaman geçiren Burak’ın hikayesi anlatılırken, otizmli bir arkadaşa sahip olmanın nasıl bir deneyim olduğundan bahsediliyor. Arkadaşımla Bir Gün, Türkiye’de bu kapsamda yazılmış bir ilk kitap olma özelliği de taşıyor.

Otizm konusunda farkındalık yaratılmasına katkıda bulunması hedeflenen hikaye ve etkinlik kitabından; öğretmenler sınıflarında öğrencilerinin otizmi daha kolay anlamalarını sağlamak için bir etkinlik kitabı olarak, aileler ise çocuklarıyla birlikte kitabı okuyarak, etkinlikleri birlikte çalışarak faydalanabilirler. Böylece tüm çocuklar ve aile üyeleri otizm konusunda bilgilenebilir; aileler, çocuğunun otizmli arkadaşıyla ilişkisine daha kolay rehberlik edebilirler.

www.mavibilye.com.tr

www.tohumotizm.org.tr

Arka kapaktan: Merhaba ben Burak. Arkadaşım Efe ile doğada harika bir gün geçirdik. Doğayı ve doğanın güzelliklerini keşfederken kendimizdeki benzerlikleri farklılıkları da fark ettik ve tıpkı doğadaki renkler gibi hepimizin bu hayatta farklı birer renk olduğunu çok iyi anladık. Haydi, hemen sen de sayfaları çevir ve maceramıza katıl.                    
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir