Dagi sürdürülebilirliği ev, uyku ve iç giyimine taşıyor

Nefes alan kumaşlarla gelen konfor

Yenilenebilir ağaç malzemesinden botanik kökenli özel elyaflar üreten Lenzing Grubu’nun markası Tencel™, Dagi ilk kez bir iş birliğine imza attı. Dagi, refibra teknolojisi ile üretilen Tencel™ Lyocell LF elyafını Türkiye’de ilk defa kullanan marka oldu. Sürdürülebilirlik bakış açısını Dagi x Tencel™ koleksiyonu ile müşterilerinin beğenisine sundu. Koleksiyon kısa süreliğine seçili mağazalarda ve online satış sitesi dagi.com.tr de satışta olacak.

Tencel ™, botanik kökenli elyaflarıyla sürdürülebilir modayı benimseyen tüketicilere, kıyafetlerinde çevre dostu seçimler yapma fırsatı veriyor Koleksiyon, günlük kullanımda sürdürülebilirlik ve konforu bir araya getiriyor. Kumaşlar nefes alıyor ve ciltte nazik bir dokunuş bırakıyor.

İş birliği hakkında açıklamada bulunan Lenzing Türkiye&Orta Doğu ve Afrika Pazarlama İletişim&Markalama Müdürü Miray Demirer Acar, “Sürdürülebilir modayı benimseyen markalarla bir arada olmaktan mutluyuz. Lyocell elyaflar ile pamuklu giysi kesim artıklarının çöpe gitmesi yerine tekrar değerlendirilmesi hedefleniyor. Döngüsel ekonomi için önemli olan bu adım ile sürdürülebilir modaya katkı sunmak ana gayemiz” dedi.

Dagi Pazarlama Müdürü Özgür Saraç ise uyku ürünlerinde nefes alan kumaşların bireyin konforu için önemli olduğunu söyledi ve ekledi: “Marka olarak DNA’mızda bulunan sürdürülebilirlik ilkesi ile müşterilerimizin ihtiyaç ve tercihlerine hitap eden yüksek kaliteli, fonksiyonel özelliklerle birlikte rahatlık ve konfor vaat eden ürünleri üretmeye devam edeceğiz.”
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir