Deniz, doğa, kitap, sanatla iç içe bir tatil evi

Yıldızların en net görüldüğü yer!

Assos’a 8,5 km mesafedeki, Çanakkale ili Ayvacık ilçesine bağlı Büyükhusun köyündeki Assos Sizin Ev, insanların hâlâ kapılarını kilitlemediği, huzurun her köşeye yayıldığı bir noktada yer alıyor. Evler, köyün  muhteşem manzarasına sahip. Tam karşısında Midilli, sağında ise Kadırga Koyu var.

Kaz Dağları’nın tertemiz havası, mutlak sessizlik, ara sıra bir koyun ya da keçi sürüsünden gelen çan sesleri ortamın ahenkli ambiansını yansıtıyor. Yıldızların en net görüldüğü yer! Kalabalıktan uzak, bulutlara yakın…

Badem, ahlat, kırmızı süs eriği, pembe biber ağaçlarının olduğu bir arazi içinde. Salkım söğütler, pembenin türlü tonunda gül hatmi çiçekleri, kıyıda köşede ekili fesleğenler, mercanlar, kekikler…

Konaklamak için ihtiyaç duyulan tüm detaylar özenli seçimlerde ve gusto sahibi bir tasarım anlayışıyla evlerde yer alıyor.

Assos Sizin Ev’de kaç kişi kalabilir?

Assos Sizin Ev konseptinin üç adet olan çekirdek aile evlerinde 4 kişi, dört adet olan geniş aile evlerinde ise 7 kişi rahatlıkla kalabiliyor. Tüm evlerimiz açık mutfak, oturma odası, çift banyo, giyinme odası, teras ve Ege Denizi manzaralı balkona sahip. Çekirdek aile evlerimizde 1, geniş aile evlerimizde 3 yatak odası bulunuyor.

Denize yakın mı?

Çok yakın, 6 km. Anlaşmalı olduğumuz Balıkçı İzzet’in Yeri plaj-restoran araba ile 5 dakika uzaklıkta. Kadırga Koyu evlerden sadece 7,5 km ileride. Denizin suyu tertemiz, pırıl pırıl.

İyi uyku garanti

Assos’un havası ve suyunun desteklediği iyi uyku kavramını evlerde kullanılan özel ekipmanlar destekliyor. Pamuk ve tay yelesi gibi en iyi dolgu malzemesiyle, Alman yay sistemiyle el işçiliği ile hazırlanan özel yataklar, misafirlerin vücut yapılarına göre sertlik derecelerini ayarlayabiliyor. Tüm yastıklar, EDFA standartlarına sahip, yumuşacık kaz tüyünden. Yatak ve yastıklar organik pamuk kumaşla kaplı.

Kitapseverleri evlerde hatırı sayılır bir kitaplık karşılıyor

Edip Cansever’den Ahmet Hamdi Tanpınar’a, Stefan Zweig’den Prof. Karatay’a pek çok ustanın kitaplarıyla vakit geçirebilirsiniz. Assos’un tarihini merak edenler için kent kitapları da var.

Assos Sizin Ev’in duvarlarına dönem dönem farklı sanatçıların tabloları konuk oluyor. Açılış sergisinde çağdaş sanatçı Metin Güçlü’ nün eserleri yer alıyor. Orijinal eserler aynı zamanda satın alınabiliyor.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir