Doç. Dr. Cüneyt Konuralp ilk kez çocuklar için yazdı

Eğlenceli ve düşündürücü bir dil

Doç. Dr. Cüneyt Konuralp, Hayykitap tarafından başlatılan ‘Çokçocuk-Yeryüzü İyilik Hareketi’ne katıldı. İlk kez çocuklar için yazan Konuralp, ‘Okumanın da Ötesine Geçen Sıra Dışı Bir Çocuk’ kitabıyla adından söz ettiriyor.

Çocuklara kitap okumanın önemini, ağabeyiyle birlikte deneyimlediği kendi çocukluk anılarını kılavuz değerinde bilgilerle harmanlayarak, hem eğlenceli hem de duygusal bir dille anlatıyor.

‘Bağışıklığın Arka Bahçesi’ kitabının da yazarı olan Konuralp, bugünkü teknolojinin olmadığı geçmiş yıllarda bilgiye ulaşmanın zorluklarına rağmen vazgeçmeden bilginin ve kitapların peşinden gitmenin önemini vurguluyor.

Ağabeyinden kitaplar konusunda ilham aldığı davranış ve alışkanlıkların kendisini hayatta başarıya nasıl ulaştırdığını anlatıyor. Eğlenceli ve düşündürücü bir dille hazırlanan kitap; zorluklar karşısında pes etmeme, sabır, inanç ve emeğe saygı gibi değerleri aktarıyor.

Yazar, çocuklara kitap sevgisini aşılama ve gelecek nesillere kitap okuma alışkanlığının aktarılabilmesini anlatıyor. Kitapların değerlerinin korunması yönünde ilham kaynağı olacak nitelikte bilgiler paylaşıyor.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir