Çocuklar ve aileleri için farkındalık yaratacak seri

Beş özel kitap

‘Bebeğimle Oynuyorum; Uyku, Güvenli Bağlanma ve Bebeğiniz’ kitaplarının yazarı Sinem Özen Canbolat’ın yeni serisi kitapçılarda yerini aldı. Beş kitaptan oluşan ‘Küçük Hayvanlar Serisi’, 0-3 yaş sorunlarını çözüme ulaştırmada rehberlik ediyor.

Seri; erken çocukluk döneminde, bebek ve ebeveynlerin yaşadığı sorunlardan yola çıkarak bağ odaklı yaklaşımla kaleme alındı. Seride bulunan her bir kitabın sonunda, işlenen konuyla ebeveynlere kılavuz bilgiler yer alıyor. Canbolat, hikayelerin çocuklar için olduğu kadar ebeveynler için de rehber niteliğinde olduğunu belirtti.

“Kalp zekası ancak ilişki içinde gelişebilir”

Kitapların, ilk 3 yaş kitaplarından farklı olduğunu söyleyen Canbolat; “Bu seri, bebeklikten çocukluğa geçişte, çocuğunuzun zihnine olduğu kadar kalp ve bedenine de rehberlik edecek. Ebeveynlerin yaşadığı problemler, sadece kendi benlik gelişimlerinden değil, baskılanan kalp zekasının bir sonucu olarak, içgüdülerinden uzaklaşma halinden de kaynaklanıyor. Bu doğrultuda hikayelerin bebekleri ve çocukluğa geçişi daha iyi anlamamız için ışık olmasını umuyorum” dedi.

Birbirinden eğlenceli, eğitici, öğretici kitaplardan oluşan serinin temaları

*Yemek Yemek İstemeyen Küçük Serçe: Yeme Sorunları

*Giyinmek İstemeyen Küçük Kirpi: Bakım Alma Retleri

*Oyun Oynamak İsteyen Küçük Fok: Nasıl Oynamalı

*Emmek İstemeyen Küçük Kedi: Emzirme Süreci ve Sonlandırma

*Ağlayınca Küçük Ayıya Neler Oluyor: Duygu Regülasyonu
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir