Doğanın mucizesi propolis ile hazırlanan yeni kolonya

Kolonya geleneğine modern bir yorum

Arıların kovanlarını temizlemek ve sterilizasyon sağlamak için kullandıkları propolis, İstanbul Teknik Üniversitesi ARI Teknokent Laboratuvarları’nda özenle hazırlanarak BEE’O Propolisli Kolonya’ya dönüştü. İhtiyaç duyduğunuz her anda yanınızda olacak şekilde tasarlandı! Üstelik yüzde 99.9 antibakteriyel özellikte.

Geçmişten günümüze gelen bir alışkanlık olan kolonya, BEE’O ile alıştığımız kolonyalardan farklı formata dönüştü. Marka, arıların en değerli ürünlerinden olan propolisle yarattığı parfümsüz ve yüzde 100 doğal formülünü tüketicilerin beğenisine sunuyor. BEE’O Kolonya, parfümsüz formülü ile 7’den 70’e herkes tarafından kullanılabiliyor.

Propolis nedir?

Pro (ön) + polis (koruyan) kelimelerinden oluşan propolis, arıların yaşam alanı olan kovanın ön temizleyicisidir. Propolis; arıların bitkilerin yaprak, sap ve tomurcuklarından topladığı tamamen doğal bir arı ürünüdür. Arılar tarafından kovandaki sterilizasyonu sağlamak için kullanılır. Arılar petek gözlerini önce propolis ile kaplar sonra ana arı petek gözüne yumurtasını bırakır. Bu sayede yumurtanın sağlıklı bir şekilde gelişmesi sağlanır. Ayrıca arılar, propolisle sıvanan petek gözlerine balını, polenini, arı sütünü koyar. Böylece arının ürünleri kovanda bozulmadan saklanır.

 
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir