Dudaklarınızın temiz ve sağlıklı kalmasını nasıl sağlayabilirsiniz?

Dudakları nemlendirmek yeterli mi?

Dudak bakımı öncelikle iyi bir temizlik ile başlar. Birçok kadın göz ve cilt makyajını temizlerken dudaklarını makyajdan ve kirden arındırmayı ihmal eder. Dudak temizliğinde aşındırıcı ve kurutucu makyaj temizleyicilerden kaçınılmalıdır.

Göz çevresi kadar hassas dudaklar için ‘göz ve dudak temizleyici, ikisi bir arada ürünler’ bulunmaktadır. Çoğunluklu çift bazlı olan sıvılar pamuğa dökülerek; dudaklar hafifçe silinir ve dudak makyajdan arındırılır. Temizliğin ardından mutlaka dudağın nemlendirilmesi gerekir.

Dudak nemlendirici stickler, jeller ve balm formundaki ürünler piyasada var. Hem renksiz olan hem de renkli alternatifleri görülen ürünlerin; organik içerikli, ekstra yoğun bakım sağlayan, güneş koruyucu özellikli birçok çeşidine ulaşmak mümkün. Nemlendiricinin yanı sıra dudak bakımı için hazır veya ev yapımı maskelerden de faydalanabilirsiniz.

Blistex, Amerika’nın en çok satan dudak koruyucu ürünü Medplus’ı tavsiye ediyor

Blistex Medplus, aşırı hasar görmüş dudakları hızlıca rahatlatmaya ve korumaya yardımcı olmak için formüle edildi. İçeriğindeki okaliptüs, mentol ve kafur; kurumuş ve çatlamış dudakları yatıştırmayı, kaybettiği nemi geri kazandırmayı destekler. Acıyan dudakları ferahlatmak için serinletici bir etki sağlamaya yardımcı olur.

SPF 15 özelliği ile dudaklarınızı güneş ışınlarının zararlı etkilerinden korumaya yardımcı olur. Yatmadan önce Blistex Medplus stick uygulayanların çoğu daha yumuşak ve pürüzsüz dudaklarla uyanmakta! Yaz bitti şimdi dudakları koruma zamanı.

Satış noktaları: Gratis, Rossman, Güzellikburada,Trendyol,N11. Hepsiburada, Gittigidiyor, Carrefour, Eve, Eczaneler, Online Eczaneler

Blistex Medplus Stick: 32 TL
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir