Dünyaca ünlü markaların güneş gözlüğü koleksiyonları tanıtıldı

EssilorLuxottica bünyesindeki markaların yeni sezon koleksiyonlarını sundu

130 ülkede faaliyet gösteren EssilorLuxottica’nın bünyesinde bulunan markaları Ray-Ban, Vogue Eyewear, Oakley, Persol, Arnette’in yanı sıra; lisans anlaşmaları kapsamında birlikte çalıştığı Giorgio Armani, Emporio Armani, Prada, Prada Linea Rossa, A|X Armani Exchange, Burberry ve Miu-Miu markalarının güneş gözlüğü modelleri yeni sezonda da tasarımlarıyla fark yaratmaya devam edecek.

Apelyan No:3’teki davete pek çok ünlü isim katıldı. Tasarımlarıyla modaya yön veren markaların İlkbahar Yaz 2022 koleksiyonları davetlilerden tam not aldı.

Ray-Ban ve efsanevi başlangıçlar

Hayatın adeta durduğu anlarla dolu birkaç yılın ardından; Ray-Ban stilinin gözünden yeni bir başlangıcın hiç eksilmeyen iyimserliğini ele geçirmek için zamanda yolculuk yapıyor.

Dünyayı sizin gördüğünüz gibi ifade etmek için tasarlanan Ray-Ban; daima zamanın, trendlerin ve klişelerin ötesine gidiyor. 2022’de de istisna kabul etmiyor. İkonik modeller, fark yaratan incelikli detaylar ve özel lenslerle oyuncularıyla geri dönüyor.

Vogue Eyewear kentin sokaklarını kasıp kavuracak

Vogue Eyewear yeni koleksiyonunda yeni başlangıçları kutluyor. 1990’ların metal modellerine moda öncüsü bir bakış açısıyla yeniden hayat veriyor. Ardından bir adım ileri gidiyor ve retro tasarımı şık düz metal profiller ve modern renklerle yeniliyor. Vintage tarzın avantajını asla kaybetmediğinden emin oluyor. Popüler renklerde eğlenceli baskılar ve dikkat çekici üç boyutlu logolar ise yeni, eğlenceli ve iyi vakit geçirmeye her zaman hazır görünümlerin heykelsi silüetlerine hareket katıyor.

Saygın tasarımlar ve gerçek ikonlar Persol koleksiyonunda

Persol, yeniliği zamanı hiç geçmeyen cazibeyle aynı çerçevede birleştirmek üzere; cesur kaşiflerin ve beyaz perde yıldızlarının öncü ruhuyla tamamen uyumlu benzersiz tasarımlar hazırladı. Bu sezonda da bu konsept değişmeyecek.

ZAYN x ARNETTE koleksiyonu ikinci bölümü

Büyük başarı yakalayan ZAYN x ARNETTE koleksiyonu yeni sezonda sanatçının yaratıcı vizyonunu yeni bir boyuta taşıyarak karışımıza çıkıyor. Ütopya ile gelecek arasında bir yerde duran bu seride ZAYN; eski zamanların video oyunlarına duyduğu tutkuyu keşfediyor. Bu oyun içinde oyunun ikinci seviyesini dört enerjik gözlük stiliyle oynuyor.

Sofistike ve modern tasarımıyla Giorgio Armani

Kehribar balından tütün rengine kadar sıcak ve yumuşak renk tonlarına sahip ikonik siluetlerle öne çıkıyor. Sofistike ve modern tasarımlara sahip koleksiyonda seçili modeller; sürdürülebilir malzemelerle birlikte el yapımı olarak karşımıza çıkmakta.

Sezon için stratejik seçim Emporio Armani

Koleksiyonda yüzde 65’i yenilenebilir kaynaklardan elde edilen ham maddelerden oluşan; biyo-asetattan yapılan modeller var. Bunlar, geri dönüştürülmüş polyester gibi düşük çevresel etkiye sahip malzemeden yapılan ambalajlarda sunulmakta! Gözlüklerin kalitesi ve ikonik stili korunurken; markanın geleceğe bakışını da yansıtan sorumlu bir stratejik seçime dönüşüyor.

A|X Armani Exchange daha zarif ama cesur 

Markanın giyim koleksiyonuyla tam bir sinerji yakalıyor. 90’lı yılların stilini anımsatan şekillere ve canlı veya şeffaf renklerde dinamik bir tasarıma sahip olan güneş gözlüğü ve optik modeller; güçlü ve çok yönlü çizgiler, aynalı lensler ve ince çapraz kesim saplarla karakterize ediliyor.

Dolce&Gabbana’da Jennifer Lopez ve David Gandy etkisi

Dolce&Gabbana, Jennifer Lopez ve David Gandy’nin başrolde olduğu DG Gözlük  koleksiyonu hiç kuşkusuz sezonun en dikkat çeken koleksiyonlarından biri! DG Crossed monogramı ile süslenen modellerin yanı sıra Dolce&Gabbana imzasıyla oyulmuş çok ince ve hafif sapların parlak metal görünümü ile tasarlandı.

Özgünlüğün temsilcisi Miu Miu 

Miu Miu Gözlük koleksiyonu, spontane ve doğuştan gelen feminenliği yorumlayarak özgünlüğü temsil ediyor. İlkbahar/Yaz 2022 defilesindeki gözlükler; kalın hacimler ve göz alıcı detaylarla Miu Miu kadınının isyanına ve baş kaldıran ruhuna adeta övgü düzüyor.

Feminenlik ve maskülenlik Burberry koleksiyonunda 

Kadın ve erkek İlkbahar/Yaz 2022 gözlük koleksiyonu; modern stillerle tasarlanan büyük boyutlu silüetlerde modaevinin imzası haline gelmiş unsurları sergiliyor. Koleksiyon, feminenlik ve maskülenlik anlatılarıyla kimlik konseptini keşfediyor.

Çağdaş dokunuşlar ve retro vurgular Prada’da 

Prada kadın gözlük koleksiyonu, markanın stil kodlarını çağdaş bir dille yorumluyor. Cesur hacimler, sofistike üç boyutlu profiller ve keskin çizgiler; yeni Prada Symbole koleksiyonundaki Havana tonlarıyla karıştırılıp eşleştiriliyor. Prada’nın üçgen logosunun benzersizliği ve modernliği; imza niteliğindeki bu unsura yeni bir yorum getiriyor. Erkek koleksiyonunda ise retro vurgular ve fütüristik sezgiler gözlük koleksiyonuna ilham veriyor.

Hareketin enerjisi vurgulanıyor

Prada Linea Rossa gözlük koleksiyonu, spor dünyasından ilham aldı. Her türlü hava koşulunda işlevsellik ve en iyi performans için tasarlandı. Koleksiyon modern dinamizme göre tasarlanan hafif ve şık çerçeveler sunmakta.

OAKLEY® SUTRO LITE SWEEP ile eşsiz bir deneyim

Sutro Lite Sweep; Eyeshade tarafından popüler hale gelen sweep lens şeklini Oakley®’in popüler Sutro çerçeve tasarımıyla bir araya getiriyor. Optimize edilmiş koruma, genişletilmiş görüş alanı, darbeye dayanıklılığa sahip… İşlevsel bu spor tasarımı, Sutro Lite Sweep’i dayanıklılık ve gün boyu konfor için mükemmel bir seçimine dönüşüyor. Hava akışı içeren lenslerle Oakley bu sezon çok havalı.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir