Dünyanın en prestijli doğrudan satış listesinde bir Türk markası var!

Hem kurumsal, hem küresel büyüme

1950’li yıllarda Dr. Cevdet Tuna’nın kurduğu, bugün ailenin üçüncü kuşak temsilcileri Sinan Tuna ve Emre Tuna tarafından yönetilen Farmasi, ABD dahil 125 ülkeye ihracat yapıyor. Türk markası, dünyanın en prestijli doğrudan satış listesinde 32’inci sırada yer aldı.

Direct Selling News’ün geçtiğimiz hafta açıkladığı 2020 verilerine göre Farmasi, dünyaca ünlü markaları geride bıraktı. Türkiye adına global düzeyde ilk 100 firma arasına girmeyi başaran marka, en büyük doğrudan satış kozmetik firmaları ile zirveyi zorladı.

200 bin metrekare alanda 700 çalışanı ile üretim yapan, 2019 yılında yüzde 80 oranında büyüme gerçekleştiren, 2.5 milyon girişimci ağı ile 250 milyon dolar ciro yapan Farmasi, Direct Selling News listesine güvenilirlik ve büyüme oranları ile dahil oldu.

Türkiye’nin kozmetik ihracatında birinci markası konumuna yükselen Farmasi’nin özellikle Dr. C. Tuna ürünleri, BB ve CC Kremleri, maskaraları, gıda takviyeleri, kişisel bakım ve ev temizlik ürünleri yok satanlar listesinde yer aldı.

Başarının arkasında AR-GE ve emek var!

Bu başarının tesadüf olmadığını, arkasında müthiş bir Ar-GE yatırımı olduğunu açıklayan Farmasi Yönetim Kurulu Üyeleri Sinan Tuna ve Emre Tuna, “Bu tarihi başarı bir ilktir. Tüm Farmasi Ailesi olarak gece, gündüz çalışmanın karşılığını tescilli olarak almanın haklı onuru ve gururu içerisindeyiz. Bu hepimiz için bir başlangıç, asıl hedefimiz dünyanın en büyük doğrudan satış firması olmak. Sağlıklı  yaşam tarzını destekleyen ürünlerimizin kalitesi ile doğru orantılı olarak ihracat talebi büyüyor, bu da Türkiye açısından da gurur verici başarıları getiriyor” dedi.

Global düzeyde dünyanın en büyük 100 doğrudan satış şirketleri listesinin linki;  https://www.directsellingnews.com/dsn-announces-2020-global-100-list/
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir