Faber-Castell, 5. kez Yaratıcı Çocuk Festivali’nin ana sponsoru oldu

Faber-Castell atölyeleri yaratıcılığı teknolojiyle buluşturdu

Faber-Castell, Kadıköy Festival Park’ta gerçekleşen Yaratıcı Çocuk Festivali’nin bu yıl beşinci kez ana sponsoru oldu. İki bini aşkın çocuk; yaratıcılık ve teknolojinin birleştiği atölyelere katıldı.

Çocuklar, farklı yaş gruplarına özel hazırlanan deneyim ve kişiselleştirme atölyeleriyle boyama ve artırılmış gerçeklik (AR) alanları ve etkinlikleriyle iki gün boyunca unutulmaz anlar yaşadı. Boya kalemi ve suluboya kutularını diledikleri gibi boyayıp kendi ürünlerini tasarladı.

Minik tasarımcılar, Şövalye, Dinozor, Uzay Macerası ya da Kelebek konseptlerinden dilediklerini seçerek kendi kostümlerini Faber-Castell Keçeli Kalemler ile boyadılar. Boyanan kostümleriyle özel olarak hazırlanan dijital ekranlarda seçtikleri konseptin dünyasına adım attılar. Atölyeden hatıra fotoğrafları ile ayrıldılar.

Kendilerini Brezilya Ormanı’nda hissettiler

Faber-Castell, biyoçeşitliliği ve çevreyi koruyarak iklim değişikliği ile mücadele ediyor. Dünyadaki kaynakların tükenmesine engel olmak için ağaç cidarlı ürünlerini sadece endüstriyel kullanım amaçlı olarak yetiştirilen FSC® Sertifikalı ağaçlardan üretiyor. Brezilya’da toplamda 11.000 futbol sahası büyüklüğünde olan ve 700 farklı canlı tipine ev sahipliği yapan Faber-Castell Ormanı ile sürdürülebilirliği ekolojik açıdan ele alıyor.

Festival alanındaki atölyelerinde, çocuklara sürdürülebilirlik kavramının önemini masalsı bir atmosferle anlattı. AR teknolojisi ile hazırlanan özel atölyede çocuklar kendilerini adeta Brezilya Ormanı’nda gibi hissetti.

Adel/Faber-Castell Pazarlama Direktörü Murat Büyükkucak, festivali şu sözlerle değerlendirdi:

“Ekosistemimizin ilgiye ve bakıma ihtiyacı olduğunu biliyoruz. Bu sebeple çevresel sürdürülebilirliğe yönelik projelerimizi politikamızla uyumlu olarak hayata geçiriyoruz. Biyoçeşitliliği ve çevreyi koruyarak iklim değişikliği ile mücadele etmek, en önemli ve stratejik hedeflerimizden biri. Geleceğe ve doğaya yatırım yaparak ormanların gelecek nesillere aktarılmasına katkıda bulunuyoruz. Bu sene, çocuklarımızın yaratıcılıklarını ve duygusal zekalarını geliştiren içerikler ile sürdürebilirlik kavramına da vurgu yaptık.”
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir