Finalistlerin moodboard’ları özel kahvaltıda görücüye çıktı

31. Koza Genç Moda Tasarımcıları Yarışması finalistlerinden haber var!

Moda dünyasına genç tasarımcılar kazandırmak amacıyla İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) tarafından bu yıl 31’incisi düzenlenecek Koza Genç Moda Tasarımcıları yarışmasının finalistlerinin moodboard’ları Swissôtel Chalet Garden’da düzenlenen davetle görücüye çıktı.

Yarışma, bu yıl da moda tasarımı alanında ilerlemek isteyen genç tasarımcıları sektör ile buluşturuyor. Finalistler özel bir davetle basın, içerik editörleri ve moda tasarımcılarıyla bir araya geldi.

Yarışmanın Jüri Başkanlığını İHKİB Yönetim Kurulu üyesi Nejdet Ayaydın yapıyor. Yarışma, Özlem Kaya ve Nihan Peker mentorluğunda devam ediyor. Etkinliğin açılış konuşmasını İHKİB YK Başkan Yardımcısı Mustafa Paşahan ile mentorlar yaptı.

Finale kimler kaldı?

Finale kalan Bahadır Esmer, Damla Çarkcı, Elara Esmer, Mahmut Danışan, Muhammed İloğlu, Onur Gerçekçi, Reyhan Eroğlu, Sevda Kanalcı, Sude Sakız ve Zeynep Sude Kuriş 29 Eylül’de gerçekleşecek Gala Gecesi için yarışacak.

Finalistler; atölye ve danışmanlık desteği, koleksiyon hazırlama ve malzeme bedeli, İstanbul Moda Akademisi eğitim ödülü, uluslararası bir fuar ziyareti hakkı, PR ve tanıtım ödülleri ve Moda Tasarımcıları Derneği’ne bir yıllık üyeliğe sahip olacak.

Eylül’de düzenlenecek gala gecesiyle açıklanacak birinci, 100.000 TL ödülün sahibi olacak. İkinci 75.000 TL ve üçüncü ise 50.000 TL alacak. Ödüllere ek olarak, bir yıllık yurt içi İngilizce eğitim desteği de var.

https://www.kozayarismasi.com/
https://www.instagram.com/kozayarismasi
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir