G nokta ve dış dudak dolgusu nedir ve nasıl uygulanır?

G nokta ve dış dudak dolgusu kimlere uygulanabilir?

Yüzde cilt gençleştirme işlemlerinden biri olan dolgu, vajinal bölgeye de uygulanabiliyor. G nokta ve dış dudak dolgusu işlemleri, kadınların daha kolay uyarılmasına, cinsel doyuma ve orgazmın kolaylaşmasına destek oluyor. Çiftlerin cinsel yaşamına olumlu katkı sağlıyor.

Konu ile ilgili tüm bilinmesi gerekenleri Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Azer Aras Uluğ paylaştı:

Dış dudakların içindeki yağ dokusu zamanla azalır ve kaybolur. Bu durum da kırışık ve içi boşalmış kötü bir görünüme neden olur. Yapılan işlemler ile genital bölgenin daha genç, gergin ve parlak bir görünüme kavuşması sağlanmaktadır. Vajina ön duvarına uygulanan dolgular ise orgazmik platformun yüzey alanını büyütmektedir. Ayrıca vajinayı daraltarak, cinsel aktivitede penis penetrasyonu sırasında daha fazla yüzey temas alanı sunmaktadır.

Bu da hem kadının daha kolay uyarılmasını, cinsel doyumunu ve orgazmını kolaylaştır, hem de partnerinin cinsel hissiyatını artırır. Çiftlerin karşılıklı olarak cinsel hazzını artıran bir uygulamadır.

İşlem ile ne amaçlanıyor?

Vajinanın dış dudaklarındaki cilt dokusu yaş almayla birlikte direncini kaybederek sarkabilmektedir. Kırışık bir görünüme neden olabilmektedir. Sigara ve alkol tüketimi, hızlı kilo alıp verme, yaşlanma, menopoz ve bazı cilt hastalıkları da bu deformasyonları tetikleyebilmektedir. Dış genital bölgeye yapılan dolgu ile bu sarkmaların ve kırışıklıkların giderilmesi amaçlanmaktadır. Vajinal G nokta dolguları ise orgazm sorunları, vajinal genişlik ve cinsel isteksizlik gibi durumlarda uygulanır.

Acılı bir işlem mi?

Labium majus enjeksiyonu veya labia majora dolgusu olarak da bilinen bu dış dudak dolgusu, iki şekilde uygulanabilmektedir. Bunlardan ilki Hyalüronik asit enjeksiyonudur. Bu uygulama dış dudaklar içine hyaluronik asit enjekte edilerek dış vajina dudaklarının dolgunlaştırılması işlemidir. Steril ortamda lokal anestezi ile yapılan bu işlem sayesinde büyük dudaklar daha dolgun ve parlak bir görünüm kazanır. İşlemin kalıcılık süresi 6 ay ile 1 yıl arasındadır.

Bir diğer uygulama da yağ enjeksiyonu uygulamasıdır. Vücudun kalça, iç bacak veya karın gibi bölgelerinden liposuction yöntemiyle alınan ve kök hücre kısmından zengin yağ dokusu, ince bir kanül yardımıyla dış genital dudaklara enjekte edilmektedir. Yine bu iki yöntem vajina içine G noktasına lokal aneztezi altında uygulanmaktadır. Sonrasında üç gün cinsel perhiz, hamam sauna ve havuza girmemeniz gerekiyor. Uygulamadan hemen sonra günlük hayata dönebilirsiniz.

Etkisi ne zaman başlar?

Uygulama sonrası etki hemen başlamaktadır. Bir haftanın sonunda (dolgu maddesi olarak Hyaluronik asit kullanılmışsa) bölge daha dolgun bir görünüme kavuşmaktadır. Hyaluronik asit uygulanan yerlerde kolajen ve elastin liflerin üretimini artırmaktadır.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir