Gastronomide Akdeniz esintisi için kapılarını Ataköy’de açtı

Akdeniz mutfağının seçkin yemekleri

Romu Ristorante, İstanbul Avrupa Yakası’nın gözde semti Ataköy’de misafirlerini ağırlamaya hazır. İsmini tarihi Roma şehrinin kuruluş hikayesinden alan mekanın kurucusu, Erdal Doğan. Meslek hayatına İstanbul Doors Group’da başlayan ve Karaköy’ün en popüler işletmesi Madeo’nun ortaklarından olan Doğan son projesi ile adından söz ettiriyor.

Romu Ristorante, limon ağaçlarının ve endemik bitkilerin çevrelediği ferah bahçesi ile öne çıkıyor. İtalyan mimarisi ile sizi şehrin tüm karmaşasından uzaklaştırıyor. Keyifli bir lezzet yolculuğuna çıkarıyor. Şehrin ortasında taş fırından gelen pizza kokuları, taze makarna çeşitleri ve geleneksel İtalyan mutfağının sevilen lezzetleriyle unutulmaz bir deneyim yaşatıyor.

Doğan, mekanın öyküsünü şöyle anlattı: “Uzun yıllar İstanbul’un seçkin mekanlarından elde ettiğim bilgi birikimini birleştiren bir deneyim olacağına inanıyorum. Akdeniz mutfağının seçkin yemeklerini İtalyan mutfağının ana ürünleriyle birleştirerek bir lezzet harmonisi yarattık. Türk insanının Anadolu misafirperverliğini ön plana çıkaran koşulsuz misafir memnuniyetine dayalı bir servis ve sunum oluşturduk. İşletmemiz, İtalyan mimarisinin tüm özgün değerlerini taşıyor.1

Taze İtalyan lezzetlerini deneyin

Başlangıçlarda yer alan Pancar Tartar, keçi peyniri, kırmızı şarap sirkesi ve zeytinyağı ile fırında pişiyor. Ağır Ateşte Pişmiş Dana Yanak, kırmızı şarap ile tatlandırılıyor. Ağır ateşte konfi yöntemiyle yumuşatılıyor.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir