Groomed Keratin Serisi bitkisel içeriği ile saçı yıpratmadan temizliyor

Zararlı kimyasallar içermiyor

Saçlarınızın kuruluğundan ve matlığından şikayetçiyseniz, bunun temel nedeni kullandığınız şampuan ve saç bakım ürünleri olabilir. Fuer Kozmetik’in kişisel bakım markası Groomed, sağlıkla parlayan saçlar için keratin serisini sunuyor. Seri, içeriğindeki yüksek keratin ve aynı zamanda sülfat, paraben, SLS ve alkol gibi zararlı kimyasallar içermeyen yapısı ile saçlara bakım yapıyor. Yüzde 95 bitkisel içeriği ile yıpratmadan temizliyor.

Köpürme özelliği ve maliyetinin ucuz olması nedeniyle temizlik malzemelerinde sıkça tercih edilen SLS (Sodium Lauret Sulfate) cildin en büyük düşmanı. Şampuanların yanı sıra nemlendiriciler, makyaj malzemeleri, yüz yıkama jelleri, vücut losyonları ve ciltle doğrudan temas eden çok sayıda ürün içeriğinde kullanılan sülfat, ciltte pullanmaya, saç derisinde kurumalara ve kepeklenmeye yol açar. Cildin nem dengesini bozar, cildin ve saçlarınızın kurumasına neden olur. Hem ciltle hem de saçlarla doğrudan temas eden şampuanların seçimi, bu nedenle büyük önem taşır.

Her saç tipine uygun

Kuru, cansız ve mat görünen saçlar için özel olarak üretilen Groomed Keratin Serisi’nde yer alan organik içerikli Groomed Keratin Sülfatsız Şampuan ile yıpranmış saçlarınızı kirden arındırırken Groomed Keratin Sülfatsız Saç Kremi ile yumuşaklık ve parlaklık kazandırabilirsiniz. Groomed Argan Saç Serumu ise, saçlarınıza parlaklık, canlılık ve ipeksi bir görünüm katıyor.

Sülfat içeren şampuanlar kimyasal içeriği nedeniyle, günlük kullanımında tahrişe ve kuruluğa neden olur. Groomed sülfatsız ürünleri, her saç tipi için uygun olup günlük kullanımda da saça ve saç derisine zarar vermez.

Saç diplerinin kurumasından kaynaklanan saç kırılması, kopması, dökülmesi ve benzeri problemlerin ortadan kalkmasına destek olan sülfatsız şampuanlar, saçların çok daha yumuşak ve parlak görünmesini yardımcı olur.

Nelere dikkat edilmeli?

Özellikle ciltle direkt temas eden ürün satın alırken içeriğinde SLS(Sodium Lauret Sulfate), SLES (SodiumLauryl Ether Sulfate), ALS (Ammonium Laureth Sulfate) ve MLS (Magnesium Laureth Sulfate) gibi kimyasal maddeler olmamasına dikkat edilmelidir.

Groomed Sülfatsız Keratin Şampuanı 300 ml fiyatı: 60 TL

Groomed Sülfatsız Keratin Saç Kremi 300 ml fiyatı: 60 TL

Groomed Argan Saç Serumu fiyatı: 90 TL
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir