Güneşin zararlı etkilerine karşı bitkisel içerikli koruma

Güneşe karşı bitkisel kalkan

B’iota Laboratuvarları, yaklaşan tatil sezonunu karşılamak üzere, bitkisel özlü ürünlerden oluşan yeni güneş serisini sundu. B’iota Bitki Araştırma Merkezi tarafından geliştirilen Bioxcin Sun Care serisi; güneşin cilt üzerindeki zararlı etkilerini minimum düzeye indirmenin yanında, foto yaşlanmayı yavaşlatmayı da hedefliyor.

Yüksek korumalı güneş kremleri, renkli güneş kremleri, güneş spreyi ve bronzlaştırıcı güneş yağından oluşan yeni seri; ultraviyole ışınlarına karşı cildin maksimum seviyede korunmasını mümkün kılıyor.

Ürünlerde, Bursa Osmangazi’den elde edilen yatıştırıcı etkili termal su ve botanik özler kullanılıyor. Formüllerde bulunan ‘kolajen’ ve ‘hyaluronik asit’ karışımı, deride kaybedilen nemin geri kazanılmasına yardımcı oluyor. Böylece foto yaşlanmaya karşı koruyucu destek sağlıyor.

Yeşil çay ekstresi ve E vitamini

Bioxcin Sun Care serisindeki ürünlerin formüllerinde bulunan aktif bileşenlerden biri; zararlı güneş ışınlarına karşı etkisi çeşitli bilimsel araştırmalarla kanıtlanmış yeşil çay ekstresi. Ultraviyole radyasyonunu en efektif şekilde engelleyip; cildi korumaya alıyor. Foto yaşlanma karşıtı antioksidan etkisiyle de ön plana çıkıyor. E vitamini ise, serbest radikallere karşı cildi korurken; ince çizgi ve kırışık oluşumunu engellemeye yardımcı oluyor.

B’iota Bilim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Murat Türkoğlu, “Yeni geliştirdiğimiz Bioxcin Güneş serisinin yüz ve vücut kremleri; hem UVA hem de UVB’ye karşı çok yüksek bir toplam koruma sağlıyor. Devedikeni, Domates, ve Yeşil Çay ekstrelerinin katkısı ile deri yaşlanmasına karşı bitkisel bir çözüm öneriyor. Havuç yağı ve kakao yağı içeren SPF15 güneş yağı; UV’ye karşı orta düzeyde başarılı bir koruma sağlıyor. Nemlendirir, ayrıca deri yaşlanmasına karşı Provitamin-A içeriyor” dedi.

Seride neler var? 

Bioxcin Sun Care serisi, ‘kuru/normal’ ciltler ile ‘yağlı’ ciltler için çok yüksek korumalı (SPF 50+) iki güneş kreminin yanında, tüm ciltler için kullanılabilen çok yüksek korumalı (SPF 50+) bir güneş spreyi yer alıyor.

Seride bulunan bir diğer ürün ise, yine yüksek korumalı (SPF 50+) özelliği ile dikkat çeken renkli güneş kremi. Renkli güneş kremi de, ‘kuru/normal’ ciltler ile ‘yağlı’ ciltler için olmak üzere iki seçenek halinde sunuluyor. Ton düzenleyici renkli yapısıyla cilde hoş bir ışıltı veren Bioxcin Sun Care renkli güneş kremleri, güneş kaynaklı kırışık oluşumunu azaltarak foto yaşlanmaya karşı da ekstra koruma sağlıyor.

 
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir