Güzelliğin Kodları ile yüzün duygusal mimarisi oluşturuluyor

Yüzdeki ifadeyi doğru yansıtacak medikal estetik trendleri

Dermatoloji Uzmanı Dr. Ayşegül Saltat, “Hepimiz biliyoruz ki, özellikle uyum sağladığımız şehir hayatı ve şehirli kadın olma algısı güzelliğe bakış açımızı önemli ölçüde değiştirdi. Hepimiz her koşulda en iyi halimizde olmayı çok önemsiyoruz. İşte bu noktada karşımıza medikal estetikteki yeni trendler çıkıyor” dedi.

Dermatoloji Uzmanı Dr. Ayşegül Saltat

Küçük Bir Dokunuş platformuna özel açıklamalarda bulunan Saltat, “Medikal estetik uygulamalarında yeni trend duygusal ihtiyaçları belirlemek. Tüm dünyada kabul gören Güzelliğin Kodları yaklaşımı da duygusal beklentileri merkeze alarak kişiyi kendisinin en iyi haline ulaştırmaya odaklanıyor” şeklinde konuştu.

Dr. Ayşegül Saltat, Güzelliğin Kodları ile yüzün 7 noktaya ayrıldığını ve belirli kısımlara yapılan uygulamalarla yüzün mimarisinin oluşturulduğunu belirtti: “Kişiye özel olarak ve kişinin duygusal ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak uygulanan bu yaklaşım; çene, çene çizgisi, alın, kaş ve dudaklar olmak üzere tüm yüzü kapsayarak medikal estetiğin kullanım şeklini geliştiriyor.”

Alt yüz ve çene hattı, yüzün genel ifadesini değiştiriyor

Kadınların medikal estetik kararında önceliklerinin başında nasıl hissediyorsa öyle görünmek olduğunun altını çizen Saltat, “Kendimizde memnun olmadığımız unsurların psikolojik temeline indiğimizde sonuçlar daha memnun edici hale geliyor. Özellikle alt yüz ve çene hattı bölgesindeki yeni trendler yüzün bütünüyle ve ifadesiyle çok ilişkili. Bu nedenle medikal estetik kararında yüze bir bütün olarak bakılmalı” açıklamasını yaptı.

Ön çenenin, arka çene köşesindeki açının ve ikisini birbirine bağlayan hattın iyileştirilmesiyle daha net ve keskin bir kontur elde edilebilir. Bu bölgeye yapılan müdahaleler ile gıdı görünümü azaltılabilir, çene hattındaki yaşa bağlı sarkmalar ortadan kaldırılabilir. Yüzün alt bölgesinin belirginleşmesi sayesinde daha ince ve genç bir görünüm yakalanabilir.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir