Hipertansif hastalarda diş eti hastalıkları daha kolay gelişebilir

Yüksek tansiyonu olan kişilerde ağız sağlığına dikkat

Dünya nüfusunun neredeyse yüzde 45’i yaşla birlikte artan oranda yüksek tansiyondan etkilenmektedir. Öte yandan en sık rastlanan diş eti hastalığı periodontitis, hiçbir bulgu vermeden ileri safhalara ulaşabilen, diş kaybının en önemli nedenlerinden biridir. Periodontitisin, sigara kullanımı, obezite, kardiyovasküler hastalık riskinde artış ile ilişkisi biliniyor.

Klinik araştırmalar, diş eti hastalığının daha şiddetli hale gelmesiyle yüksek tansiyon tehlikesi arasında doğrusal bir ilişki olduğuna işaret ediyor. Orta şiddette periodontitis ile hipertansiyon ilişkisi yüzde 22 olarak gözlemlenirken, şiddetli periodontitis ile hipertansiyon ilişkisi yüzde 49 olarak belirtiliyor.

Tansiyon hastalarında ağız florasını düzenleyecek, ağız kuruluğunu engelleyecek, ağız için nemini dengede tutacak Gengigel® Hydrogel ağız çalkalama suyu, hipertansif hastaların ağız içi problemlerini gidermede çözüm sunabilir. Gengigel® Hydrogel’in içeriğindeki temel madde, hyaluronik asit.

Hyaluronik asit, diş etinde de, ciltte olduğu gibi nem tutma, doku onlarımı ve yara iyileşmesini düzenliyor. Ağız kuruluğu şikayetlerine karşın iyi bir nem desteği sunuyor ve nemlendirici özelliğiyle ağız içi florasını güçlendiren bir bakım sağlıyor. Yara iyileşmesini hızlandırmak için de destekleyici özellikte olduğu için yaraların iyileşme süresini hızlandırıyor.

Gengigel® Hydrogel uzun sureli kullanıma uygun bir ürün. Klorheksidin ya da yoğun alkol içeren gargaralar gibi sınırlı kullanım önerisi yok. O nedenle diyabet hastalarının uzun yolculuğunda, ağız içi dokusunun ihtiyaçlarını gideren önemli bir destek.

FDA tarafından onaylı ürünün etkinliği, klinik çalışmalarla kanıtlandı. Eczanelerde, Trendyol, Hepsiburada, N11) ve www.gengigel.com.tr’den ürüne ulaşabilirsiniz.

 
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir