Okul Dışarıda Günü bu yıl 5 Kasım’da gerçekleştirilecek

Bu yılın teması ‘Açık Havayı Seviyorum’

Çocukların açık havada zaman geçirmelerinin fiziksel ve zihinsel sağlıkları için önemine dikkat çekmek amacıyla gerçekleştirilen Okul Dışarıda Günü, ‘Açık Havayı Seviyorum’ teması ile 5 Kasım Perşembe günü kutlanıyor. Pandemi sebebi ile bu yıl bir araya gelinemese de Okul Dışarıda Günü kapsamında keyifli aktiviteler evde, okulda ya da sosyal mesafe kurallarına uygun bir şekilde açık havada gerçekleştirilebiliyor.

Aktif Yaşam Derneği tarafından OMO’nun destekleriyle hayata geçirilen bu özel günde Türkiye’den iki yılda 1.5 milyona yakın çocuk katılarak derslerini açık havada oyunla öğrenmenin keyfini yaşamıştı.

Aktif Yaşam Derneği’nin ilk kez 2018 yılında Türkiye’ye taşıdığı Okul Dışarıda Günü,’ne geçtiğimiz iki dünyada 9.4 milyon çocuk katıldı. Okul Dışarıda Günü, Mayıs ayının ardından bu yıl ilk defa Kasım ayında da gerçekleşiyor.

Katılımcılar en sevdikleri canlı olacak!

Kampanya katılımcıları doğanın bir parçası olacak ve en sevdikleri canlı gibi giyinecek. Ayrıca katılımcılar her yerde kolayca ulaşabilecekleri doğal materyalleri kullanarak geri dönüşüme yeni bir anlam katacak. Doğaya vermek üzere kuş evleri, minik bahçeler gibi armağanlar hazırlayacak. Okul Dışarıda Günü’ne tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de ‘Kirlenmek Güzeldir’ felsefesiyle OMO destek veriyor.

Bu özel gün kapsamında yapılabilecekleri öğrenmek için www.okuldisaridagunu.org web sitesinden kayıt yaptırılabiliyor.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir