H&M, UEFA Vakfı ile çocuk koleksiyonu için iş birliği yaptı

Koleksiyon 16 ülkenin futbol tişörtlerinden oluşuyor  

H&M, kârının yüzde 100’ünün UEFA Çocuk Vakfı’na bağışlanacağı, özel bir tişört koleksiyonu hazırladı.  Çocukları aktif kalmaya ve futbolun küresel boyutunda yer almaya teşvik ederek H&M, insani projeleri desteklemek için sporu kullanan vakfa bağış yaparak geleceklerine katkıda bulunabilmeyi hedefliyor. Dünyadan 16 ülkenin futbol tişörtlerinin birebir kopyasından oluşan çocuk koleksiyonu hm.com’da satışa sunuldu.

‘Çocukların etkin kalmasını istiyoruz’

H&M Çocuk Giyim Tasarımı Bölüm Başkanı Sofia Löfstedt, kampanyayla ilgili şunları söyledi: “Çocukların bu günlerde etkin kalmasını istiyoruz. Aynı zamanda onlara daha parlak ve daha dinamik bir gelecek için umut vermek istiyoruz. Bu futbol forması koleksiyonuyla amacımız, dünyanın her yerinde bulunan çocuklara ilham vermenin yanı sıra,  kârın yüzde 100’ünü vakıfa UEFA Çocuk Vakfı’na bağışlayarak nesiller boyu çocukların refahını sağlayabilmek.”

UEFA Çocuk Vakfı, 2015 yılında çocuklara yardım etmek ve haklarını korumak amacıyla kuruldu. Özellikle spor ve futbol dallarında, sağlık ve çocuk eğitimi alanlarında destek yaratıyor. Spor faaliyetlerine erişimi teşvik etmek, çocukların kişisel gelişimlerini kolaylaştırmak ve azınlıkların bütünleşmesini sağlamaya yardımcı oluyor.

UEFA Çocuk Vakfı Genel Sekreteri Urs Kluser ise, “Spor ve oyun, bir çocuğun fiziksel ve entelektüel gelişimi açısından hayati önem taşır. Çocuklar futbol oynadıklarında oyunda kaybolurlar. Futbol onların çocuk olmalarını ve büyük hayal kurmalarını sağlar. H&M’in büyük desteği, ihtiyaca muhtaç daha fazla çocuğu desteklememizde yardımcı olacak. Bunun gelecekteki yaşamları üzerinde uzun süreli bir etkisi bulunacaktır” şeklinde konuştu.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir