İdeal kilonun üzerinde olmak karaciğer yağlanması riskini artırabilir

Sağlıklı bir karaciğer için nelere dikkat etmelisiniz?

Hareketsiz ve stresli bir yaşam tarzı, yanlış beslenme alışkanlıkları, sigara-alkol kullanımı, hormonal sebepler, çok sayıda ilaç kullanımı, bazı metabolik hastalıklar, obezite veya karın çevresi yağlanması, karaciğer yağlanmasına yol açmaktadır. Günümüzde her 4 kişiden 1’inde görülen bir sağlık problemidir. New Life, bu sorun için 4 HEPA’yı öneriyor. İçerisinde bulunan kolin ve diğer bitkisel içerikleri bu sorunla savaşmaya yardımcı oluyor. Ayrıca karaciğer sağlığınıza destek veriyor.

En büyük iç organımız olan karaciğerin vücudumuzda birçok önemli fonksiyonu bulunmaktadır. En önemli görevlerinin başında ise bağışıklık hücrelerinin üretimi, vitamin ve minerallerin depolanması; toksinlerin temizlenmesi ve bazı hormonların üretimi gelmektedir.

Yüksek yağlı ve karbonhidratlı beslenme şekli, karaciğerde yağ depolanmasının başlıca sebeplerindendir. Covid-19 nedeniyle azalan fiziksel aktivite ile yanlış beslenme şekilleri birleşince; karaciğer yağlanması ortaya çıkmaktadır.

Pek çok kişi karaciğer yağlanmasından muzdarip olabilir fakat bu sorunla en sık karşılaşan kişiler; karın bölgesi yağlanması olanlar, obez ya da kilolular, alkol, sigara kullanan ve düzenli egzersiz yapmayanlardır. Bunlarla birlikte;

  • Uzun süreli ve fazla sayıda ilaç kullanımı,
  • Çeşitli hormonal bozukluklar,
  • Beslenmede kolinin eksik alınması,
  • Karaciğer enzim bozukluğu,
  • Diyabet veya insülin direnci ve
  • Yüksek kolesterol de yağlanmaya yol açabilmektedir.

Karaciğer sağlığına destek olan 4 ana içerik

Kullanıcının kilosuna göre günde 1 veya 2 kapsül kullanılması önerilen 4 HEPA, bir kapsülünde karaciğer sağlığına destek veren 4 ana içeriğe sahiptir. Bu dört içerik kolin, devedikeninin etken maddesi olan silibin, enginar yaprağı ekstresi ve karahindiba kökü ekstresinden oluşmaktadır.

Bilimsel araştırmalar gösteriyor ki, devedikeninin etken maddesi olan silibinin (silibin fosfolipid kompleksi) karaciğer enzimlerini regüle etmeye yardım ederken; enginar yaprağı ekstresinin kolesterol ve trigliserid seviyesinin düşürmeye destek oluyor. Karahindiba kök ekstresinin ise dışarıdan alınan zararlı maddelerin karaciğere verdiği hasarı yok etmeye katkı sağladığı gösterilmiştir.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir