İSFANBUL Tema Park eğlence severlerle yeniden buluştu

İstanbul ‘Eğlencenin Başkenti’ne akın etti

Türkiye’nin dünya standartlarındaki ilk tema parkı İSFANBUL Tema Park, eğlence severlerle yeniden buluştu. 9 aylık uzun bir aranın ardından 10 Temmuz Cumartesi kapılarını tekrar açtı. Ziyaretçiler; Tema Park’ın toplam 120 bin metrekarelik alan içerisinde bulunan 30’a yakın eğlence ünitesinin tadını çıkardı. Uluslararası standartlarda alınan hijyen önlemleri sayesinde doyasıya bir eğlence deneyimi yaşadı. Yüzde 50 kapasiteyle faaliyet gösteren İSFANBUL Tema Park’ı ilk günü yoğun ilgi gördü.

Ziyaretçiler adrenalin dolu anlar yaşadı

Aile boyu eğlence deneyimi sunan İSFANBUL Tema Park’ta; 3 saniyede tam 100 km hıza çıkan dünyanın en iyi 4’üncü Roller Coaster’ı ‘Nefeskesen’; 20 milyon dolarlık yatırımla 4 bin metrekarelik bir alana konumlandırılan, İstanbul’un Fethi’ni insansı robotlarla anlatan ‘Fatih’in Rüyası’ ilgi odağı oldu. Ayrıca 50 metreden adrenalin dolu bir iniş yaşatan ‘Adalet Kulesi’; ‘Viking’ ve efsanevi ‘King Kong’ da en çok ilgi gören ünitelerin arasında yer aldı.

‘Güvenli Turizm Sertifikası’nı alan ilk tema park olduk’

İSFANBUL Tema Park’ın içerisinde bulunan ve her yaş kitlesinin damak zevkine uygun olarak hizmet veren cafe ve restoranların da açık olduğunu dile getiren İSFANBUL Tema Park Direktörü Tankut Tonger, “Karantina sürecinin ardından aldığımız önlemlerle birlikte açık havada güvenli bir eğlence ortamı sunuyoruz. Hijyen anlamında uluslararası standartlara sahip tedbirlerimiz sayesinde misafirlerimiz güvenle ve gönüllerince eğlenmeye devam edecekler. ‘Pandemi Süresince Uygulanacak COVID-19 ve Hijyen Uygulamaları Değerlendirme Kriterleri’ kapsamında; tüm koşulları yerine getirdiğimiz için Güvenli Turizm Sertifikası’nı alan ilk tema park olduk. Bu kapsamda ekiplerimizi ciddi bir eğitimden geçirdik. Tüm çalışanlarımız maske, siperlik ve el dezenfektanı kullanırken; misafirlerimizin de bu kurallara uyup uymadıklarını sürekli kontrol ediyoruz. Ünitelerimiz ile ortak alanlar, park açılışından önce ve açılışın ardından belli aralıklarla dezenfekte ediliyor” dedi.

İstanbul’un eğlence turizmindeki payı artacak

Tonger, İSFANBUL Tema Park’ın normal şartlarda günlük 10 bin misafiri ağırlayabilecek kapasitede olduğunu, ancak ünitelerin sosyal mesafe kuralları kapsamında maksimum yüzde 50 kapasiteyle faaliyet gösterdiğini söyledi. Tonger, “Dünyanın en büyük üstü açık Hop-on Hop-off turizm operatörü ile anlaşma yaptık. Tur kapsamında İSFANBUL Tema Park bilet satışlarının yapılmasını sağladık. Booking.com, Viator, GetYourGuide, Expedia, Tiqets, Klook gibi en büyük küresel online seyahat acenteleri ile anlaşmalar imzaladık. Böylece yabancı misafirlerin İSFANBUL Tema Park biletlerini henüz İstanbul’a gelmeden satın almalarını sağladık.”

Yaza özel kampanyalar geliyor

Tonger, açılışla birlikte yaza özel kampanyalar hakkında da bilgi verdi: “Yıllık kartımız Yes Club ile misafirlerimize 4 al 3 öde kampanyası sunacağız. Ayrıca tek girişlik biletlerimiz için de dönemsel kampanyalara devam edeceğiz. İçerisinde yemek, zippline, fast pass, Jungle İstanbul ve tatlı gibi yan ürünler de eklediğimiz avantajlı paketler var. En uygun fiyatla sınırsız eğlenceyi İstanbullular başta olmak üzere tüm misafirlere sunmak için çalışıyoruz.”
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir