Issey Miyake’nin yeni eseri A Drop d’Issey Eau de Parfum Fraîche

Yağmur damlasının koku yolculuğu

Gerçekten doğanın içine çeken, Issey Miyake evinin yeni eseri A Drop d’Issey Eau de Parfum Fraîche, ilkbahardaki bir yağmur damlasının yolculuğunu yakalıyor. Gökten düştüğü andan itibaren damla, elementlerin (çim, çiçek, ağaç ve daha fazlası) arasında dolaşıyor. Her bir yönünü ortaya çıkarıyor, sanki yolda doğayı uyandırıyormuş gibi duyusal bir deneyimi güçlendiriyor.

Yeni Eau de Parfum Fraîche, Issey Miyake’nin aurasıyla her bahar yeniden doğuyor. Ve doğanın samimi özünü de yakalıyor. Bu özel koku, tamamen benzersiz ve klasik parfümeri normlarından çok uzak. A Drop d’Issey Eau de Parfum Fraîche’nın yıldızı, doğanın ta kendisi.

Amaç kendinizi mutlu etmek

Issey Miyake’nin moda koleksiyonlarında olduğu gibi, burada da amaç başkalarını memnun etmek değil, kendinizi memnun etmek. Amaç kompozisyonu başlı başına bir mutluluk kaynağı olan bir koku ile kendinizi iyi hissettirmek. Kodlanan kokuların bin fersah uzağındaki parfüm,  ince zevkleri kendi içerisinde barındırıyor.

Firmenich’in parfümörü Ane Ayo, bu eşi görülmemiş bahar yağmuru akorunu, bir damla suyun saf şeffaflığı ve eşsiz tazelik parıltısıyla hayal etti. Issey Miyake evinin koleksiyonundaki her kokunun yaygın imzası olan su notasına modern bir dokunuş. Kokunun içindeki bu damla, A Drop d’Issey’nin amblemi olan muhteşem leylak akoru da dahil olmak üzere nemli yapraklardan fırlayıp çıkmış gibi rengarenk çiçeklerin bolluğuyla karşılaşıyor. Damask gülü ile iç içe, yeni, yumuşak ve taze bir çiçek imzası sunmakta. Bu şiirsel damlanın yolculuğu, ahşaba yaklaşırken sona eriyor. Körpe sedir ve dolgun karakterini ortaya çıkaran kremsi bir sandal ağacı uyumu. İlahi tazelik hissi, saatlerce süren beyaz misk yatağına yayılıyor.

Damla şeklindeki şişe renklerle canlanıyor

Todd Bracher tarafından tasarlanan şişe, sihirli bir büyüteçle görülüyormuş gibi, damla içindeki bir damlanın izini taşıyor. Doğa tonlarındaki rüya gibi renkler, gökyüzünün mavisinden rüzgardaki çimenlerin canlı yeşiline dönüşüyor. Damla, karşılaştığı her elementin rengini alıyor gibi. Bu tasarımı yansıtan göz alıcı metalik mavi-yeşil kaplama, kutudaki yeni damlayı da süslüyor.

Doğa ile iç içe

Issey Miyake’de doğa ile birlikte çalışmak sadece hayali veya sembolik bir girişim değil. Issey Miyake, doğal dünyayı korumada giderek daha aktif rol oynamaya çalışıyor. A Drop d’Issey Eau de Parfum Fraîche’nin her bir yönü de bu seferberliği somutlaştırıyor. Şişe yüzde 5 geri dönüştürülmüş camdan. Kutu ise sürdürülebilir şekilde yönetilen ormanlardan elde edilen kartondan… Ayrıca parfümün kendisi de vegan, geri dönüştürülmüş ve yenilenebilir bileşenler içeriyor. Kısacası Issey Miyake adım adım fark yaratıyor.

Filmin yıldızı: Doğa

Japon yönetmen Yu Yamanaka, bir yağmur damlasının elementler arasındaki hayranlık uyandıran yolculuğunu betimleyen bir film hayal etti. İlk kez vahşi doğada çekilen bu rüya gibi kampanyada marka, parıldayan bir görsel ifade biçimine giriyor. Burada su damlası, sürekli olarak enerjisini aldığı doğanın her bir hazinesine bağlı… Her zaman aldığından fazlasını veren yaşam gücünü simgeliyor. Damla adeta yolundaki her elementi uyandırıyor ve yeniliyor gibi.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir