İstanbul’a ithafen tarih kokan yepyeni bir koku: Constantinople

Lüksün kokusu: Cüretkar, canlı, zamansız

İlhamını antik çağların Konstantinopolis’i ve günümüzün İstanbul’undan alan; Trade Routes koleksiyonun 9. üyesi Constantinople, sizleri büyüleyici ve gizemli bir seyahate davet ediyor.

Penhaligon’s, Trade Routes koleksiyonunda yer alan; Halfeti Leather, Halfeti, Babylon, Cairo, Oud de Nil, Lothair ve Empressa gibi uzak doğudan esinlenen egzotik kokularına bir yenisini daha ekliyor.

Trade Routes koleksiyonu mistik ve uzak topraklara yolculukları içinde barındırıyor. Zaman içinde yaşanan iniş çıkışlara benzeyen Boğaz’ın istikrarlı gelgitleri, Şehirlerin Kraliçesi İstanbul’u, Avrupa ve Asya kıtalarını, Karadeniz ile Ege’nin mavi denizleri ortasında buluşturuyor. İki farklı dünyanın bir araya gelmesini; kültür, karmaşa ve çelişkileri temsil ediyor. Antik Bizans’tan günümüze kadar gelen Konstantinopolis/İstanbul; tarih boyunca hiç durağanlaşmamış bir şehir konumunda bulunuyor. Geniş imparatorlukların ve güçlü savunma duvarlarının merkezi; ihanet ve bağlılık hikayelerinin beşiği; dar ve yokuşlu sokakların sonunda sizi karşılayan deniz ile kendisine hayran bırakan birçok kültürel mozaiğin anayurdu oluyor.

Pudramsı iris, sıcak vanilya ve aromatik meşe yosunu karışımı, şehvetli ve zarif bir koku yaratıyor. Üst notalarda; pembe biber, lavanta akorları ve naneli bir meyvemsilik katan sardunya sayesinde iç açıcı ve neşeli bir açılış yapıyor. Cypriol DM ile güçlendirilen, pudramsı iris, tatlı ve yumuşak Damas Gülü ile oluşturulan eşsiz çiçeksi akor; kokuya zengin bir zerafet ve derinlik katıyor. Son olarak, çikolatanın verdiği rahatlık hissini andıran vanilyamsı akorlarla tatlandırılmış; toprağımsı paçuli ve yosun akorları sayesinde odunsu bir parfüm kokusu oluşturuyor.

Koku ailesi: Oryantal odunsu

  • Üst Notalar: Pembe biber, Buzlu Lavanta, Sardunya
  • Orta Notalar: Konsantre İris Özü, Damas Gülü, Cypriol DM
  • Alt Notalar: Vanilya, Paçuli, Meşe Yosunu

 Penhaligon’s niş parfümleri www.makyajtrendi.com , www.beymen.com  online alışveriş sitelerinde ve Beymen mağazalarında satışa sunuluyor.

CONSTANTINOPLE EDP 100 ml (Yeni) fiyatı: 2.250 TL
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir