Kahve ve şekerle selülit bölgesine peeling uygulayabilirsiniz

Selülite karşı çaresiz değilsiniz

Özellikle hareketsiz yaşam tarzıyla birlikte yağların deri altında düzensiz ve aşırı miktarda birikmesiyle oluşan selülit, vücudun karın, kalça ve bacak bölümlerinde daha sık görülüyor. Kesin bir tedavi yöntemi olmamakla birlikte yapılabilecek uygulamalarla selülit görüntüsü azaltılabilir.

Op. Dr. Evrim Uckunkaya

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahı Op. Dr. Evrim Uçkunkaya, “Koronavirüs nedeniyle evimizde olmamız gereken bu günlerde daha çok yemek yiyor, daha az hareket ediyoruz. Hareketsizlik nedeniyle vücutta kan dolaşımı azalıyor ve deride sarkmalar, selülit ve bölgesel yağlanmalar ortaya çıkıyor. Klinik ortamda yapılan mezoterapi ve endolift lazer ağı gibi uygulamalarla selülit bağlarını kırarak düzensiz görünümü en aza indirmek mümkün. Siz de evde düzenli olarak yapacağınız egzersiz hareketleri ve sorunlu bölgeye uygulayacağınız peeling ve masajlarla selülitsiz bir görünüme kavuşabilir, kendinizi yaza hazırlayabilirsiniz” dedi.

Bacak ve kalça bölgesindeki selülit görünümünü azaltmak için evde yapılabilecek pek çok yöntem olduğunu söyleyen Uçkunkaya, “Selülit dokusunu yok etmenin yolu, zamanla biriken yağ dokusunu yok etmekten geçiyor.  Sorunlu bölgede kan akışını sağlarsanız yağ dokusu parçalanmaya başlar.  Kan akışını hızlandırmak için düzenli olarak spor ve egzersiz yapmak gerekir. Aynı zamanda bölgeye uygulayacağınız masaj ve peelinglerle de kan dolaşımını hızlandırabilirsiniz. Yarım su bardağı ince çekilmiş kahveyi çeyrek bardak esmer şeker ile karıştırarak sorunlu bölgenize dairesel hareketlerle uygulayın. Peelingli bölgenin üzerine dilerseniz zeytinyağı da uygulayabilirsiniz. Masajdan sonra bölgeyi suyla temizleyin” tavsiyesinde bulundu.

Endolift lazer ağı uygulaması

Selülit tedavisinde endolift lazer ağı ve mezoterapiyi öneren  Dr. Uçkunkaya; “Endolift lazer ağı teknolojisi ile selülitli bölgeyi kontrollü bir şekilde uyararak selülit bağlarının kırılmasını sağlayabiliyoruz. Saç teli inceliğindeki bu teknoloji ile cildin altına ısı vererek yarım saatte, acı, ağrı, morarma, kesi ve dikiş olmadan sonuç elde edebiliyoruz. İstediğimiz uzunlukta, derinlikte ve şiddette ısıyı cildin alt tabakasına ulaştırabiliyoruz. Bu uygulama ile her ne kadar ısıyı cildin altına verip kolajeni uyarsak da ısı sadece uygulanan bölgede kalmayıp dağıldığı için cildin üstüne de etki ediyor.

Yağların parçalanmasını sağlıyor

Selülit tedavisinde sıkça başvurulan yöntemlerden biri olan mezoterapi ile sorunlu bölgede biriken yağların parçalanması sağlanarak portakal kabuğu olarak bilenen selülit ve çatlak görünümü en aza indirilebiliyor. Böylece daha düzenli ve simetrik bir görünüm elde edebiliyor. Mezoterapide cildin kalitesi ve ihtiyaçlarına göre cildin altına mikro iğnelerle hyaluronik asit, kolajen, vitamin gibi maddeler küçük miktarlarda veriliyor. Uygulama yaklaşık 15-30 dakika sürüyor ve iğneler son derece ince olduklarından ağrı, acı hissi olmuyor. Mezoterapi sonuçları ikinci seanstan sonra ortaya çıkmaya başlıyor ve 6 ayda bir tekrarı yapılabiliyor.

 

 
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir