Kanser tedavisi gören çocuklar İyilik Evi’nde konaklayacak

İyilik Evi’nde spor, eğitim, sağlık ve bakım hizmetleri veriliyor

Kanser tedavisi için İstanbul’a gelen ancak ekonomik nedenlerle kalacak yer sıkıntısı çeken çocuklar için konaklama imkanı sağlandı. Çocuklar ve aileleri, İstanbul Fatih’teki Abdi İbrahim Vakfı İyilik Evi’nde konaklayacak.

Toplam 18 odası olan İyilik Evi’nde aynı anda 45 kişinin konaklayabiliyor. Hizmetten yılda 120 ailenin yararlanması planlanıyor. İyilik Evi’ne, hastanelerin onkoloji bölümünde görev yapan doktorların yönlendirmeleriyle hasta kabulü yapılacak. Bu sayede hem hastalığın evresi hem de ailenin maddi durumu bu formlar vasıtasıyla belirlenecek.

Abdi İbrahim Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Abdi İbrahim Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Nesrin Barut Esirtgen, “Çağımızı, insanımızı ve ne yazık ki evlatlarımızı tehdit eden en kritik hastalıklardan biri de kanser. Kanser tedavisi gerek hasta gerekse hasta yakını için çok meşakkatli bir süreç. Tedavi imkân ve seçeneklerinin daha geniş olduğu yerler ise büyük şehirler.  Anadolu’nun değişik şehirlerinden aileleriyle birlikte tedavi için büyük şehirlerimize seyahat etmek zorunda kalıyorlar. Kanserle mücadele eden hastalara yardımcı olmayı sorumluluklarımız arasında görüyoruz” dedi.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir