Karaca Yeni Fit Serisi ile dengeli beslenmeyi destekliyor

Beyaz ve siyah renk seçenekleri var

Karaca, renklerin yemekler üzerindeki etkisinden ve yeme alışkanlıklarından yola çıkarak Fit Serisi’ni tasarladı. Dengeli beslenmenin sırrını, tabakların formları ve renkleri ile sunan bu özel koleksiyon; yeme alışkanlıklarına yeni bir tarz katacak. Koleksiyon; yemek takımı, fincan takımı, çay seti, çatal-kaşık-bıçak seti, salata kasesi ve ekmek kutusundan oluşuyor.

Mavi renk, tokluk hissi veren algı oyununu sunarken; göze büyük görünen fakat porsiyonu küçük olan tabaklar dikkat çekiyor. Her aşamasında ince ayrıntılara yer verilen Karaca Fit Serisi’nin ızgara, buğday ve yaprak desenlerinin yer aldığı servis tabağı; protein, karbonhidrat ve sebzeden oluşan besinlerle dengeli bir öğünü tek tabakta buluşturuyor. Yemek miktarını çok gösteren geniş ağız yapısı ve tabana doğru daralan özel formlu tabaklar ise porsiyonların küçüldüğünü fark ettirmeden beslenmeyi dengeli hale getiriyor.

Stoneware malzeme tercih edildi

Koleksiyonun şekli ve rengi beyaz kaolin kilinden; camsı görünümü kuvars taşından; sert ve dayanıklı yapısı ise feldspat minerallerinden oluşuyor. Doğal yapısı ise yemeklerin sıcaklığını uzun süre korumaya yardımcı oluyor. Gözeneksiz yüzeyi ile suyu yüzeyin altına geçirmeyerek; bakteri oluşumunu önleyen ekstra hijyenik yapıya sahip.

Servis tabakları 27 buçuk cm’den 25 cm’e; 700 cc çukur kaseler 350 cc’ye; 360 cc olan çorba kaseleri ise 220 cc’ye düşerek, yeni bir form kazanıyor.

Sofralarda görsellik ve estetiğin yanı sıra sağlığa da önem veren Karaca’nın yeni Fit Serisi, beyaz ve siyah renk seçeneğiyle yeme alışkanlıklarını değiştirmek isteyenlerin favorisi olmaya aday!
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir