KFC Türkiye Kadınlar Voleybol 1. Ligi’nin ana sponsoru oldu

Ülke voleybolunun geleceğine destek veriyor

İŞ Gıda çatısı altındaki KFC Türkiye, kadın voleybolunu desteklemek ve ülke sporuna katkıda bulunmak amacıyla Kadınlar Voleybol 1. Ligi’nin ana sponsoru oldu.

Türkiye Voleybol Federasyonu ve KFC Türkiye’nin düzenlediği imza töreni, TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ve İŞ Gıda Grup CEO’su Feliks Boynuinceoğlu’nun ev sahipliğinde gerçekleşti. Anlaşmayla Kadınlar Voleybol 1. Ligi, 2023-2024 sezonunda KFC Kadınlar Voleybol 1. Ligi olarak anılacak.

‘Hedef zirvede olmak’

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ şunları söyledi: “Türk voleybolu için yine tarihi günler yaşıyoruz. Türk voleybolunun her geçen gün neler yaptığını ve geldiği noktayı görüyoruz. Türk voleybolu hepimizin gururu olmaya devam ediyor. Dünya 1 numarası olan Filenin Sultanları, Avrupa Şampiyonası’nda finalde Sırbistan’ı mağlup etti. Ve tarihinde ilk kez Avrupa Şampiyonu oldu.

Sırada Türkiye’nin ve Türk voleybolunun gururlanacağı hangi organizasyon varsa hedef o organizasyonda zirvede olmak. Hedefimiz, Paris’te düzenlenecek Olimpiyat Oyunları’na katılmak ve derece elde etmek. Bunu yapacak güçteyiz. Türk voleybolun elde ettiği bu başarılarda çok büyük emekler var. Tüm sponsorlarımıza ve paydaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bugün burada KFC Türkiye ile yaptığımız ile iş birliğiyle Kadınlar Voleybol 1. Ligi’nin isim sponsoru oldu. Başta İŞ Gıda Grup CEO’su Feliks Boynuinceoğlu olmak üzere tüm KFC Türkiye ailesine teşekkürlerimi sunuyorum.”

‘Fark yaratmalarına destek veriyoruz’

İŞ Gıda Grup CEO’su Feliks Boynuinceoğlu ise “Federasyonumuzun ve kulüplerimizin kıymetli çalışmaları neticesinde voleybol dalında dünya çapında elde edilen başarılarla gurur duyuyoruz. Ülkemizin voleyboldaki başarılarının artarak devamı için tüm kulüp ve sporcuların desteklenmesinin önemine inanıyoruz. Bu motivasyon ve inançla, İŞ Gıda olarak KFC markamızla ülke sporunu ve sporcularını destekliyoruz. Kadınlar Voleybol 1. Ligi’ne sponsor olarak bu yolda bir adım attık.

Voleybolun büyük hedeflerine ve gelecekteki başarılarına katkıda bulunmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz. ‘Kendinin en iyisi olmak’ ve ‘fark yaratmak’ KFC markamızın temel değerlerindendir. Bu iş birliğiyle voleybolcularımızın kendi özgün yeteneklerini ortaya çıkarmalarına, başarılarıyla fark yaratmalarına, tüm kız çocuklarına ve genç kadınlara ilham vermelerine destek olmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

KFC Türkiye genç sporcuları destekleme yolunda, toplantıya katılan basın mensupları adına, bugünün anısına Ankara TVF Spor Lisesi’ne bağış yaptı.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir