Kişiye özel Ayurveda uygulamaları ile daha sağlıklı bir yaşam

Amaç hastalıkların kökenini tedavi etmek

Dünyanın en eski tıp bilimi olan Ayurveda, herkesin içinde evrenin bir özetini barındırdığını içeren felsefesi ile yıllardır hayatımızda. Pandemi döneminde ilginin arttığı Ayurveda uygulamalarının amacı, hastalıklıkların oluşmasını engellemek.

Cornelia Hotels, Ayurveda uygulamalarını yeni açtığı Ayurvedik Detoks & Anti Aging Merkezi’nde meraklıklarıyla buluşturuyor. Ayurvedik Doktor, Detoks ve Anti-Aging Uzmanı Dr. Buğra Öktem iş birliği ile hayata geçirilen merkez, bir toplantı ile tanıtıldı.

Dr. Öktem, Ayurveda’yı şu sözlerle anlattı: “Beslenme veya masaj yöntemi olarak bilinmesine rağmen, Sansktirçe’de Yaşam Bilimi anlamına gelir. Modern tıp da denilen allopatik tıbbın geçmişinin 200 yıl olduğunu düşünürsek, ciddi tecrübe farkını daha iyi anlayabiliriz. Ayurveda tedavileri, 5 bin yıl önce Rig Veda denen bilgilerle başladı. İlk kez 3 bin yıl önce Charak Samhita adlı kitapla tanımlandı. Ve hiç değişmeden günümüze ulaştı.

Modern tıp, genelde hastalık oluşmasını bekler ve belirtileri ortadan kaldırmayı veya tedavi etmeyi amaçlar. Ayurvedik tıp ise kişinin hastalanmasını beklemez ve istemez. Amaç, hastalıkların kökenini tedavi etmektir. Kişinin her açıdan 30 yaş performansıyla uzun bir yaşam sürmesini sağlamaktır.”

Cornelia Diamond Golf Resort SPA Genel Müdürü Zafer Alkaya ise Cornelia Grubu olarak Crassula SPA’nın kurulduğu ilk günden beri kişiye özel uygulamalar sunuyoruz. Bu noktada Dr.Buğra Öktem ile yollarımız kesişti. Ayurvedik Detoks ve Anti Aging Merkezi hizmetini Crassula Health merkezimizde vermeye başladık” dedi.

Hangi uygulamalar var?

Panchakarma uygulamaları; vücudu hasta edici, yıpratıcı, hızlı ve erken yaşlandırıcı toksinlerden temizlemek amacıyla yapılmaktadır. Toksinlerin vücuttan uzaklaştırılmasıyla yenilenme ve gençleşme süreci de başlamaktadır. Bu dönemde kişi Rasayana özellikleri olan güçlendirici özel bitkilerle desteklenmektedir.

Yanlış beslenme, kimyasal endüstri ve tarım uygulamaları nedeniyle yiyecek ve içecekler vücutta toksinlere yol açmaktadır. Çağdaş yaşamın beraberinde getirdiği stres de ciddi hastalıklara neden olmaktadır.

Toksinler periyodik olarak temizlenmezse gelecekteki hastalıklara zemin hazırlar. Tüm bunların yanı sıra erken yaşlanmayı ve yıpranmayı da beraberinde getirir. PanchaKarma’da masajlar ve bitki buharı uygulamaları ile toksinler, sindirim kanalı aracılığıyla toplanmaktadır. Daha sonra bağırsak temizleme yöntemleri ile vücuttan uzaklaştırılmaktadır.

PanchaKarma’nın ideal olarak yılda 1-2 kez tekrarlanması önerilmektedir.

Arınmanın getireceği yararlar 

  • Toksinlerin vücuttan atılması
  • Fazla kilolardan kurtulmak
  • Alerji, göz ve deri enflamasyonlarında iyileşmeler
  • Dolaşım sisteminin güçlenmesi
  • Daha canlı, güçlü ve dinç bir beden
  • Yorgunluktan kaynaklı kırışıklıkların giderilmesiBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir