La Vache Qui Rit 100’üncü yılını çocukları güldürerek kutluyor

La Vache Qui Rit Hijyenik Oyun Merkezi kasım ayında hizmete girecek

130’dan fazla ülkede ailelerin sofrasında yer alan Bel Group markası La Vache Qui Rit; Türkiye’de örnek bir projeyi hayata geçiriyor. Bel Karper Türkiye, Gülmek İyileştirir Derneği ile iş birliği yaptı. Derneğin misyonu çerçevesinde; ciddi hastalıklar ve travmalar nedeniyle psikososyal destek ihtiyacı duyan çocuklar ve ailelerin ihtiyaçlarına uygun özel koşulların sağlandığı Hijyenik Oyun Merkezi kuruyor.

Bel Karper Türkiye Genel Müdürü Aytekin Yıldız

Bel Group’un Fransa’da yaptığı bir araştırmanın gülmenin pozitif etkilerini ortaya koyduğunu ifade eden Bel Karper Türkiye Genel Müdürü Aytekin Yıldız; “Her 10 kişiden 8’i gülmenin sağlık üzerinde olumlu bir etkisi olduğunu düşünmektedir. Sık gülen insanların yüzde 30’unun dengeli beslenmeye ve diyete önem verdiği gözlenmektedir. Araştırmaya göre, gülmenin önemli olduğunu düşünen insanlar; nadiren gülenlere göre daha fazla meraklı ve yaratıcılar” dedi.

Yıldız, şöyle devam etti: “Hayatta gülmeyi seçmenin çok önemli bir destek olabileceğine inanıyoruz. Bel Karper Türkiye ailesi olarak 100’üncü yılımızı kutlarken; tüm çalışmalarımızda bu amaç üzerinde odaklanarak gülmenin sağlıkla ilişkisine inanan kurumlarla birlikte olmayı hedefledik.”

60 çocuğa hizmet verecek kapasitede

Çocukların akranları ile sosyalleşme desteğini sağlamak için kurulan La Vache Qui Rit Hijyenik Oyun Merkezi; oyun malzemelerinden mobilyalara, havalandırmadan bina içi düzene dek tüm hijyen koşulları gözetilerek projelendirildi.

Aslı Bastıyalı

Gülmek İyileştirir Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Aslı Bastıyalı şu bilgileri verdi: “Derneğimiz, hayatın zorlu koşullarında moralini bozmayan; bazen komik olmayana bile gülebilen, gülmenin iyileştirici gücünden yararlanan bir toplum yaratılmasına için 2016 yılından bu yana faaliyette. Ciddi hastalıklar ve travmalar nedeniyle gülmeye ihtiyacı olan çocuklar ve ailelerine psikososyal destek sağlamaktadır. Her bir gülüş bizi daha da güçlendirecek, harcımız gülümseme olacaktır. Ayrıca dileğimiz, hep birlikte gülmektir. Bu bakımdan dernek olarak markanın gülen yüzü ile uyumlu bir buluşmamız oldu.”

La Vache Qui Rit Hijyenik Oyun Merkezi, Pendik’te, 3-10 yaş aralığında kanser tedavisi gören toplam 60 çocuğa hizmet verecek şekilde tasarlanmıştır. Kasım ayında hizmete girmesi planlanan merkez, Prof. Dr. Cengiz Canpolat’ın sağlık danışmanlığında hazırlanmaktadır.

Hedef 10 bin gülümseme

Gülümseme Kampanyası, bir web aplikasyonu ile tüm tüketicileri ‘gülümseme bağışı’na çağırıyor. Hedeflenen 10 bin sembolik gülümseme bağışıyla; La Vache Qui Rit Hijyenik Oyun Merkezi, çok daha güçlü sosyal temellere sahip olacak.

La Vache Qui Rit tüketicileri, ürün paketlerindeki QR kodu okutarak kendilerinin veya sevdiklerinin en değerli gülümsemelerini https://100ytlc.com/tr-tr/ linki üzerinden küresel web platformuna kaydederek kampanyaya destek verebiliyor.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir