Lionesse SPA evdeki duş keyfini hamam ve SPA keyfine dönüştürüyor

Evde haman ve SPA keyfi yapmanın yolu nereden geçiyor?

Geçmişte hamam, günümüzde SPA denen banyo keyfinin tarihi uzun yıllara dayanıyor. Bu ritüel sadece temizlenip, yıkanmak anlamına da gelmiyor. Hamamlar; şifa bulma, arınma ve sosyalleşme alanları olarak da kullanılıyor.

Hamam kültürünün en önemli aşamalarından biri de keselenmek… Ölü derileri vücuttan atan, cildin nefes almasını sağlayan ve tabii ki pürüzsüz, kadifemsi bir cilt sunan keselenme, belki de en sevdiğimiz aşama. Ancak hamam keyfini iyice çıkarmak için neredeyse tüm gününüzü buna adamalısınız. Maalesef hayatla yarış içerisinde olduğumuz bugünün şartlarında, kendimize böyle bir zaman dilimi ayırmak neredeyse imkansız hale geldi. Özellikle de pandemi döneminde hijyen önlemleri bu kadar önemli hale getirmişken…

O zaman en iyisi, bu bakımları evlere taşımak… Üstelik bunu mümkün kılan markaların onlarca ürünü var.

Evde haman ve SPA keyfi yapmanıza yardımcı olacak markalardan biri de Lionesse SPA.

Tarko Kozmetik Satış ve İş Geliştirme Müdürü Lara Eram ile hem markayı hem de doğal bitkilerden elde edilen ürünlerini konuştuk.

Tarko Kozmetik’in markalarından biri olan Lionesse SPA, ürünleriyle evde SPA keyfi vadediyor. Ürünleriniz hakkında bilgi verebilir misiniz?

Ürünlerimiz duş almayı keyifli ve sağlıklı bir hale getirmeyi amaçlamaktadır. Tıpkı hamam & SPA keyfi gibi sağlıklı bir cilt için aralıklı olarak kullanılmasını öneriyoruz. Doğal bitkilerden yapılmış serimizde her bir ürün ayrı bir işlev sunmaktadır.

Ürünlerinizde doğal ibaresi yer alıyor. Bu özellik nereden geliyor?

Tekstil bitkisi olarak da bilinen doğal bitkilerden yapılıyorlar. Bu tekstil bitkileri arasında en yaygın görüleni loofah yani kabaktır. Kabağı ve sisali ham haliyle de alıp kullanabilirsiniz. Kullanımını kolaylaştırabilmek adına eldiven veya bant formuna sokulmaktadır.

Bazı ürünleriniz rami bitkisinden elde edilmiş. Bu bitki hakkında bilgi verebilir misiniz, neden ürünlerinizde tercih ettiniz?

Rami bitkisi, lifli bir bitkidir. Lifler, bitkinin gövdesinde, kabuk kısmının hemen altında yer almaktadır. Bitkilerin yaprakları sararmaya başladığında hasadı yapılmaktadır. Bitki henüz yaşken kabuk kısımları bir bıçak yardımıyla sıyrılarak temizlenmektedir. Rami bitkisi birçok alanda tercih edilmektedir. En önemli özelliklerinden biri bakteri tutmaması ve dayanıklılığıdır. Bitki ıslandıkça sağlamlaşıyor ve ciltte doğal masaj etkisi yapıyor; ayrıca varis ve selülitlere iyi gelmektedir.

Sisal lifinden üretilmiş lifleriniz var. Bunların vücuttaki etkisi nasıl?

Sisal lifi, su ile temasında çabucak yumuşamaktadır. Esneyen özelliği sayesinde cildi tahriş etmez. Aynı zamanda gözenekleri çok iyi temizlediğinden sivilceler üzerinde de etkilidir.

Loofah bitkisi de ürünler de kullanılmış…

Loofah yani kabak lifi kullanım sonrası size hafiflemiş bir cilt sunmaktadır. Masaj etkisi ile kan dolaşımını hızlandırarak selülit gelişiminin engellenmesine yardımcı olmaktadır. Böylece cildin yenilenmesini sağlamaktadır.

İpek yüz kesesi nasıl bir ürün?

Haftada 1-2 kez, özellikle duş sırasında buhar sayesinde gözenekler açılmışken kullanımını tavsiye etmekteyiz. Özellikle bu ürüne uzmanlar tarafından yapılan cilt bakımlarında çok rastlanmaktadır. Buharla ıslanan yüzün derinlemesine temizlenmesine yardımcı olmaktadır.

Keselenmenin vücut üzerinde nasıl bir etkisi var?

Keselenmek aslında çok eski bir gelenektir. Osmanlı İmparatorluğu’nda da bildiğiniz üzere tellalık çok yaygın; kese vurmak terimi de sıkça kullanılmıştır. Senelerden beri keselenmenin ölü deriyi atma üzerindeki etkisi bilinmektedir. Aslında tam anlamıyla bir temizlik için aralıklı olarak uygulanması çok önemli. Ayrıca kan dolaşımı hızlanmakta ve yeni hücreler üretilmektedir.

Hassas cildi olanlar da keselenme yapabilir mi?

Elbette her üründe olduğu gibi bu ürünlerde de dikkat edilmelidir. Her bünyenin tepkisi farklıdır; özellikle keseleme işleminin önce ufak bir bölgede deneyimlenmesini tavsiye ederiz.

Evde banyo ya da SPA keyfi yapmak için, alışverişe çıktığımızda hangi Lionesse SPA ürünlerini alalım?

İpek yüz kesesi özellikle maskeden dolayı tıkanan gözenekleri temizlemek için harika bir üründür. Yine doğal serimizden sisal, loofah ve ramie banyoda doğal dokunuşu sevenlerin tercih edebileceği ürünlerden. Her birinin farklı kullanım amacına yönelik şekilleri mevcut; sırt kesesi için ipli formda, rahat kullanım için eldiven formunda SPA keyfi sevenleri bekliyor.

Marka ile ilgili bilgi için:

www.tarkokozmetik.com.tr
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir