M•A•C Viva Glam’den COVID-19 bağış kampanyası

250 kuruluşa toplam 10 milyon dolar

M·A·C Cosmetics, temel ihtiyaç ve hizmetlere yönelik faaliyet gösteren organizasyonları desteklediği VIVA GLAM kampanyasıyla  250 kuruluşa COVID-19’a kapsamında 10 milyon dolar bağışlıyor. Marka, birincil bağışına ek olarak herkesi, satışından elde edilecek gelirinin yüzde 100’ünün ihtiyaç sahibi komitelere bağışlanacağı VIVA GLAM rujlardan almaya davet ediyor.

1994’te M•A•C VIVA GLAM, AIDS salgınının doruk noktasına ulaştığı dönemde hastalıktan etkilenenlerin hayatlarına dokunan toplumsal bir çözüm sunma düşüncesinden doğdu. VIVA GLAM rujun satışından elde edilen gelirin yüzde 100’ü bu misyonu destekleyen derneklere gönderildi.

Yiyecek ve ilaç desteği

26 ve 500 milyon doların üzerinde bağışın ardından marka, yeni küresel salgın karşısında da ihtiyaç sahibi toplulukları destekleme misyonuna bağlı kalıyor. Bu yardım, M•A•C’in desteklediği çözüm ortaklarına COVID-19 yardım fonu sağlayacak. Yiyecek, bilgilendirme ve ilaç desteği, özellikle bağışıklığı zayıf olan kişilerin test edilmesi ve tanı konulan vakaların tedavi edilmesi gibi yaşamsal hizmetlerin sunulmasına devam edilecek.

God’s Love We Deliver derneğinin Başkan ve CEO’su Karen Pearl, “Hastalarımız COVID-19’a karşı yüksek risk taşıyorlar, çoğu yaşlı ve tamamı zor şartlar altında yaşıyor, bu da onları koronavirüs riskine açık hale getiriyor” açıklamasında bulundu. Pearl, şöyle devam etti: “Geçtiğimiz hafta hastalarımıza, ailelerine ve bakıcılarına 44 bin adet medikal şartlarla uyumlu yemek hazırladık ve teslim ettik. COVID-19 krizinde ihtiyaç sahibi bu topluluğa sağladığımız yemek servisimiz her şeyden daha önemli. Bize bunun gibi zor zamanlarda muhteşem destek sağlayan herkese teşekkürlerimizi iletiyorum.”

Yüzde 100 verici model

M•A•C VIVA GLAM FUND Başkanı ve The Estée Lauder Companies Inc. İcra Kurulu Başkanı John Demsey kampanya hakkında, “VIVA GLAM her zaman ihtiyaç sahibi toplulukları desteklemeyi önceliklendirdi. İlk başta sadece sosyal güvenlik ağına ihtiyaç duyanlara yardım etmek üzere yaratıldı. Yüzde 100 verici modeliyle COVID-19’dan etkilenenlere yardım etmek, kuruluş prensiplerinin devam ettiğini gösteriyor” dedi.

Kampanyanın parçası olmak için VIVA GLAM rujlarından satın alabilirsiniz. Instagram üzerinden #MACVIVAGLAM hashtag’iyle destek mesajı gönderebilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak için:

maccosmetics.com.tr/viva-glam-mac-aids-fund

 
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir