Medikal estetik sektörü salgın sürecinde ilgi görmeye devam etti

Badem göz uygulaması ilk sırada

Tüm sektörleri etkileyen koronavirüs salgınının estetik sektörünü çok fazla etkilemediğini söyleyen Estesense Klinik’ten Medikal Estetik Uzmanı Dr. Nedim Budakoğlu, özellikle mayıs ayı itibarıyla bu alanda yoğunluk yaşandığını belirtti. Avrupa ve Arap ülkelerinden gelen talebin yoğun olduğunu ifade eden Budakoğlu, “Badem göz uygulaması, yüz ve kaş askısı yöntemleri pandemi döneminde çok talep gördü. Bu işlemlerin yapılma süreleri 15 dakika, iyileşme süreleri de maksimum bir haftayı buluyor” dedi.

Medikal Estetik Uzmanı Dr. Nedim Budakoğlu

Bazı kadınların ünlülerin fotoğraflarıyla gelerek, aynı işlemleri yaptırmak istediğinin anlatan Dr. Nedim Budakoğlu, “Herkesin kendi vücut yapısı, kendine ait güzelliği var. Dolayısıyla fotoğraf ile gelip, ‘Burnumu buna benzetin’ demek ne kadar doğrudur, bunu düşünmek gerekiyor. Beklentiyi yüksek tutmamak gerekir. Botoks uygulamasının 4 ile 6 ay arasında bir süresi vardır. Kalıcı değildir. ‘Botoks yaptırdım artık çizgilerim tekrar oluşmayacak’ beklentisi içine girilmemeli” şeklinde konuştu.

Telefon filtrelerine dikkat

Photoshop ve akıllı telefonlardaki fotoğraf filtrelerinin güzellik algısını etkilediğini belirten Dr. Budakoğlu, şu uyarıda bulundu:“Bu filtrelerden sonra kendimize hayran olmaya başladık. Filtreli fotoğrafları ile gelen ve ‘Beni buna benzetin, bu benim aslında’ şeklinde söylemleri olan danışanlar var. Bence biraz içimize dönmemiz gerekiyor. Estetik biraz da içeriden gelen bir güzellik algısıdır.”
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir