‘Medikal estetik uygulamaları cilt yapısının yaş alma sürecini yavaşlatır’

Botoks ve dolgu uygulamaları altın çağını yaşıyor

Geçtiğimiz yıl en çok botoks ve dolgu uygulamaları tercih edildi. Üçüncü sırada ise yaşlanmayı geri çeviren ve durduran uygulamalar var.

Medikal Estetik Hekim Alp Mamak, en çok tercih edilen medikal estetik işlemlerini sıraladı:

Botoks ve dolgu, yüz şekillendirme uygulamalarıdır. Yaşlanmayı geri çeviren ve durduran uygulamalar ise mezoterapi; vitamin, somon DNA, gençlik aşısı, hyaluronik asit ve kök hücre enjeksiyonları.

Doku Stimülasyonu denen uygulama ise şu anda en popüler olan yeni uygulama şekli. Işık ve ısı uygulamaları olan lazer; ultrason ve radyofrekans uygulamaları da yapılıyor. Bir sonraki sırayı ise kesinlikle ip askı uygulamaları alıyor.

Mezoterapi ve doku stimülasyonu gibi teknikler ile cilt yapısının yaş alma süreci yavaşlıyor. Bu sayede kişi, hem yaşının en iyisi, hem de doğal bir görünüme kavuşuyor. Tekrarlayan uygulamalarla bunu korumak mümkün. Yüz şekillendirme uygulamaları olan botoks ve dolgu ile de 1 santimetre altındaki kusurlar cerrahiye gerek kalmadan düzeltilebiliyor.

Tüm uygulamalarda iyileşme süreci çok kısadır ve bu sayede hastalar; sosyal hayatına devam etmektedir.  Medikal estetik uygulamalar ile cerrahiye ihtiyaç, ilerleyen yaşlara ertelenmektedir.

Uygulamaları tercih edenlerin sayısı her sene yüzde 30 artıyor

Medikal estetik uygulamalarını tercih edenlerin sayısı, her sene yüzde 30 artış gösteriyor. Hem hasta sayısı, hem de uygulama sayıları artıyor. En ilginç olan tarafı ise 20-30 yaş grubunun uygulama yaptıranların yüzde 30’unu oluşturması. Uygulamalarda yaş düşüyor ve görsel algısı yüksek Z kuşağı büyük bir talep oluşturuyor.

‘Yaz yüzü’ kış aylarında yapılmalı

Bahar ve yaz aylarında makyajsız bir cildi güvenle taşımak için yatırıma kışın başlanması gerekiyor. Cilt bakımları, kimyasal soymalar, mezoterapi, vitamin, somon DNA, gençlik aşısı, hyaluronik asit ve kök hücre enjeksiyonları ve doku stimülasyonu tercih edebilirsiniz. Aynı anda birden fazla işlemin aynı günde yapılması da mümkün. Ancak konsültasyon sonunda alınan bilgi çok önemli. Ödem, hashimato, tiroid nodülü, hormonal düzensizlikler varsa uygulamaları tek tek yapmak daha doğru da olmaktadır.

Estetikte doğal kavramı bile farklılık gösterir

Estetik ve güzellik göreceli kavramlar; çok subjektifler. Kişiden kişiye değişiyorlar. Doğal kavramı bile fark edebiliyor. Arap ülkelerinin doğal saydığı ile, Avrupa ülkelerinin doğal saydığı birbirinden çok farklı. Kim Kardashian’ı doğal bulan ve ona benzemek isteyen bile var. Bir de bunun üzerine gusto yani damak lezzeti farkı var, kimi kadın kendinde maskülen ve sert hatları beğeniyorken, bir diğeri dolgun ve kıvrımlı yüz hatları isteyebiliyor.

Bu taleplerin günlük yaşamınızla ve karakterinizle uyması da gerekiyor. Bir işkadını ile bir sahne sanatçısının aynı beklentileri olamaz. Bu nedenlerle, hepsinden önce hekiminizle aynı dili konuşuyor olmanız şart. İkinci konu ise kişi kendi asimetrilerini, kusurlarını ve güzel yanlarını bilmeli. Bilmiyor ise hekimi ile bu konuda bilgi verilmeli.  Hedef asimetrileri azaltıp, taze bir görüntüye kavuşmak mı; yoksa kırışıksız gergin bir görüntü mü? Baştan karar verip yola öyle çıkmak gerekiyor.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir