Gebelik sonrası en çok talep edilen ameliyat karın germe

Üç farklı şekilde uygulanabilmekte!

Kadınların genellikle hamilelik, erkeklerin de kilo verme süreci sonrasında karşılaştığı ‘gevşek ve sarkık karın’ sorununun çözümü var. Abdominoplasti (karın germe) operasyonu ile göbek deliği altındaki çatlakların giderilmesi de mümkün.

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Murat Diyarbakırlıoğlu; “Abdominoplasti ameliyatları ‘mini karın germe’, ‘tam karın germe’ ve ‘360 karın germe’ olarak üç farklı şekilde uygulanabilmektedir” dedi.

Karın germe; karındaki gevşeme, sarkıklık ve çatlaklarla beraber göbek deliğindeki şekil bozukluklarının da giderildiği bir ameliyattır. Kadınlarda sıklıkla doğumlardan sonra, erkeklerde de hızlı kilo alıp verme sonucu karın gevşekliği meydana gelmektedir. Genelde liposuction ile kombine edilmektedir. Karın germe ameliyatıyla göbek deliği altındaki çatlaklar giderilmektedir.

Mini karın germe operasyonu

Diğer ameliyatlara göre daha kısa sürmektedir. 30-60 dakikada tamamlanmasının yanı sıra iz ve kesi de çok daha azdır. Alt karın bölgesine yapılmaktadır. İz, iç çamaşırı çizgisinin altında sezaryen kesisinin devamı gibi durmaktadır. Göbek deliği korunmakta; yeni bir göbek deliği yapımına ihtiyaç duyulmamaktadır.

Deri sarkması büyükse tam karın germe uygulanıyor

Ciddi oranda deri sarkması olan kişilerde ‘Tummy Tuck’ ameliyatı tercih edilmektedir. Eğer gerekli ise; karın ve bel bölgelerinden liposuction ile cilt altındaki yağlar vakumlanarak çekilmektedir. Hem üst hem de alt karın bölgesi gerilip, fazla deri alınmaktadır. Bu şekilde çatlakların önemli bir kısmından hatta zaman zaman tümünden kurtulmak da mümkündür. Göbek deliği yeniden şekillendirilir. Ameliyat süresi ortalama 3 saattir.

Obezite cerrahisi sonrası 360 karın germe

Genellikle bariatrik cerrahi ameliyatları sonrasında aşırı kilo verilmesiyle birlikte vücudun çeşitli bölgelerinde sarkmalar olmaktadır. Bu noktada kişiye post bariatrik cerrahi önerilmektedir. Belt lipektomi olarak bilinen bu ameliyat ile vücuttaki sarkmalar ortadan kaldırılmaktadır. Daha sıkı ve toparlanmış bir vücut görünümü sağlanmaktadır.

Sırt, bel ve karın bölgesi düzeltilmekte; istenilen kıvrımlar ortaya çıkarılmaktadır. 3-4 saat arası sürmektedir. Kesi izi vücudu 360 derece saracak şekildedir. Ancak yaklaşık 1 sene içerisinde dikiş izleri silikleşir ve deri rengine yaklaşır.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir