Mutlaka kaçınmanız gereken cilt bakımı hataları neler?

Cilt bakımında yanlış alışkanlıklar

Karantina günlerinde evde daha fazla zaman geçirirken, cilt bakımını da ihmal etmemek gerekiyor. Ancak bazılarımız günlük rutinde pek çok hata yapabiliyor. Peki çoğumuzun farkında bile olmadan yaptığı yanlışlar neler?

Nuxe uzmanlarından gelen bu tavsiyelere dikkat edin!

  • Cilt temizliğinde kolaya kaçmak: Makyajınızı ya da cildinizi temizlerken kolaya kaçıp mendillere yönelmeyin. Ciltteki kalıntıları ve gözenekleri temizlemek için mendiller yeterli değil. Cildi fazla yağdan arındırmak, makyajı ve cildi iyice temizlemek için iki aşamalı bir rutin sahiplenmeniz gerekiyor. İlk olarak makyajı çözmek ve kiri temizlemek için yağ bazlı ya da köpüren bir temizleyici kullanın, bunun için Nuxe Petales de Rose serisinden makyaj temizleme yağını veya temizleme köpüğünü tercih edebilirsiniz. Daha sonra ise cildi arındırmak, gözenekleri temizlemek için miselar su ya da tonik uygulayabilirsiniz. Bunun içinse yine aynı serimizden hassas tonik suyumuzu ya da miselar temizleme suyumuza göz atın. Unutmayın ki evde de olsanız gün içinde cildiniz yağlanabilir veya havadaki kir cildinize hapsolabilir.
  • Cildi fiziksel peeling ile fazla yormak: Cilde peeling uygularken güzelce arındırmak ile cildi yormak arasında ince bir çizgi var. Büyük tanecikli peelingler cildinizi çizebilir ve fazlasıyla soyarak hassasiyetinizin artmasına neden olabilir. Hassasiyetiniz arttığında UV ışınları ve kirlilik gibi cilt dış ekenlere karşı korumasız kalır. Bunu önlemek için mikro taneli temizleyici jeller tercih edip nazikçe ve cildinize çok bastırmadan masaj yaparak uygulamanız gerekiyor. Bizim önerimiz günlük uygulanabilen Nuxe Aquabella® mikro tanecikli temizleyici jel. Hem temizleyici olduğu için günlük kullanılabiliyor, hem de mikro tanecikleri sayesinde cilde zarar vermeden peeling etkisi sağlıyor.
  • Yağlı ciltlerde nemlendirmeyi es geçmek: Cildiniz yağlı da olsa her zaman neme ihtiyaç duyar. Cildinizin nem ihtiyacı yağ oranından bağımsızdır. Bu sebeple cildiniz yağlı da olsa doğru nemlendirici ile nem oranını korumanız gerekiyor. Bunun için cildinizi daha fazla yağlandırmadan nemlendirecek daha hafif formüller tercih etmelisiniz. Bizim tavsiyemiz Aquabella® serisinden emülsiyon. Cildi gün boyu nemlendirir, pürüzsüzleştirir ve gün boyu parlamasını önler.

 

 

 
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir