MY WAY geri dönüştürülmüş malzemelerden üretildi

Giorgio Armani’den özgür ruhlu kadınlara

Giorgio Armani, feminenliğin derin ve özgür ruhlu yeni vizyonunu temsil eden, yeni kadın parfümü MY WAY’i parfüm tutkunlarıyla buluşturdu.

Dünyanın dört bir yanından toplanan içerikleri ve ileri teknoloji harmanlama yöntemleri ile üretilen MY WAY, geri dönüştürülmüş malzemelerle üretilen yeniden doldurulabilir şişesiyle ve çevresel etkileri azaltmaya odaklanan bilimsel temelli üretim süreciyle markanın sürdürülebilirliğe olan bağlılığını ortaya koyuyor.

Sürdürülebilirliği 3 ana özelliğiyle hayata geçiriyor

İlk olarak parfüm gibi bir ürünü kullanma şeklini değiştirerek ‘uzun vadeli’ kullanım alışkanlığı kazandırıyor. Böylece tüketicilerin sorumluluk bilincini arttırıyor, daha sürdürülebilir seçimler yapabilmelerine olanak tanıyor.

İkinci olarak sürdürülebilirliği çok yönlü olarak ele alıyor ve sadece ambalajı veya tedariğiyle değil, tüm ürünün yaşam döngüsünde çevresel etkileri azaltma hedefini odağına alıyor. MY WAY yaşam döngüsünün her adımı incelenerek, ölçülerek ve iyileştirme için gereken düzenlemeler yapılarak planlandı. Ürünün lansmanı karbon nötr hale getirilerek yapıldı.

Üçüncü olarak sürdürülebilirlik yaklaşımını bilimsel veri ve analizlerle destekliyor. Paris İklim Anlaşması’nı destekleme taahhüdü doğrultusunda, karbon nötr statüsü elde etmek için gereken karbon azaltımlarını belirlemek üzere ürünün tüm önemli kilit noktalarını değerlendiriyor. Bunlar arasında paketleme bileşenleri, malzemelerin tedariği, üretim ve nakliye, reklam kampanyası çekimleri, mağaza deneyimi tasarımı, hediye kutuları, hediye çekimleri, fotoğraf çekimleri ve etkinlikler yer alıyor.

Çevre odaklı bakış açısı

  • Bir adet 50 ml MY WAY şişesi ve 150 ml’lik yeniden dolum şişesi, 4 adet 50 ml parfüm kullanımına kıyasla;
  • Karton kullanımında yüzde 32
  • Cam kullanımında yüzde 55
  • Plastik kullanımında yüzde 64
  • Metal kullanımında yüzde 75 azalma sağlıyor.
  • Şişe tasarımından içeriklerine ve ürün lansmanına kadar MY WAY, markanın çevre üzerindeki etkisini azaltma planını çevre odaklı görüşü ile özetliyor.

MY WAY ile parfüm dünyasında ilk kez; sıvı transferi için ilave bir malzeme gerektirmeyen, yenilikçi, zahmetsiz ve son derece temiz bir yeniden doldurma sistemi geliştirildi. Lüks tüketim alışkanlıklarında bir dönüşüme liderlik etmek hedefine sahip MY WAY, orijinal 50ml parfüm şişesinin bir transfer aracı kullanmadan sorunsuz bir şekilde yeniden doldurulmasına olanak sağlayan yenilikçi ve kullanışlı bir yeniden dolum sistemi sunuyor. Yeniden dolum şişesi kolaylıkla ters çevrilerek parfüm ağzına sabitleniyor, orijinal şişe tek bir damla parfüm dökülmeksizin yeniden  dolduruluyor ve şişe kapağı zahmetsizce yeniden yerine takılıyor.

  • My Way Eau de Parfum 30 ml: 325 ₺
  • My Way Eau de Parfum 50 ml: 650 ₺
  • My Way Eau de Parfum 90 ml: 870 ₺
  • My Way Eau de Parfum 150 ml-Yeniden Doldurulabilir Şişe: 915 ₺Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir