Nuxe Bio Organic Vücut Serisi ile susuz organik cilt bakımı

Temizleme Yağı ve Balm Deodorant’ın üretiminde su yok!

2020 yılında NUXE BIO ORGANIC, sertifikalı organik kozmetik alanında yepyeni bir yolculuğa yelken açtı. Doğal kaynaklı içerikleriyle güçlü formüllere sahip seri; artık gücünü yeşil teknolojilerle birleştiriyor. Bu yeni 2’si 1 arada ürünler, temel bakıma odaklanmaktadır. Ürünler, portakal çiçeği kokusuyla ve iyi hissettiren dokularla öne çıkıyor. Ama hepsinden önemlisi, formüle yönelik doğaya dost yaklaşım sayesinde üretimde su kullanımı azaltılıyor. Temizleme Yağı ve Balm Deodorant’ın üretiminde bir damla bile su kullanılmadı. Ultra-zengin sabun ise çok az su içeren katı bir formda yaratıldı.

Botanik Temizleme Yağı-Yüz ve vücut için

Hem bir makyaj temizleme yağı, hem de duş yağı işlevi gören sihirli bir ürün. Yüzü ve vücudu nazik, botanik kaynaklı temizleme bazı ile temizler. Su içermeyen formül, çok yüksek konsantrede aspir yağı ve organik ayçiçeği çekirdeği yağı (yüzde 81.5) içermektedir. Böylelikle makyajı ve tüm kirleri arındırır, geride rahatlamış, kadifemsi bir cilt bırakır. Aromatik portakal çiçeği kokusuyla zenginleşen yağ dokusu, su ile temas ettiğinde sütümsü bir yapıya dönüşür. Olağanüstü bir kullanım deneyimi ve kolay durulanma sağlar. Fiyatı: 120 TL

Aspir Çekirdeği Yağı-Yüzde 100 botanik zengin konsantre

Aspir doğal olarak temel yağ asitleri bakımından zengindir. NUXE, Rusya’da organik tarım metodları altında yetiştirilen bir aspir türünden elde edilmiş bir yağ kullanmaktadır. Bitkinin yetiştirilmesi için çok az su yeterlidir. Soğuk sıkım tekniği sayesinde elde edilen tamamen saf yağ, aktif moleküller içerir.

Deodoranta yeni bir yorum

24 saat etkili Tazelik Veren Balm Deodorant ve Hassas Ciltlere Özel Balm Deodorant… Pudramsı balsam dokusu parmak uçlarıyla koltuk altlarına uygulanıyor, cildi bir krem gibi pürüzsüzleştiriyor. Yumuşak ve kuru, iz bırakmayan bir bitiş ile  24 saat deodorant etkinliği ve bir nemlendiricinin  yumuşaklık hissini sağlıyor. Aromatik portakal çiçeği notalarına sahip; tüm cilt tipleri için uygun olan versiyonunda arındırıcı Hindistan cevizi yağı var. Vanilya ve portakal çiçeği notalarını içeren, hassas ciltler için olan versiyonunda ise yatıştırıcı tatlı badem yağı bulunmaktadır. Fiyatı: 100 TL

Botanik Pudra (Organik mısır nişastası)

Bu inovasyonun kalbinde, yüksek emicilik kabiliyetinden ötürü seçilen organik mısır nişastası pudrası yer alıyor. NUXE, Avrupa’da organik tarım metodlarıyla yetiştirilen bir mısır türü tercih ediyor. Mekanik yöntemlerle öğütülen mısırdan elde edilen pudra, koltuk altlarını yumuşak ve kuru tutuyor. Çok hafif ve yüzde 100 geri dönüştürülebilir bir malzeme olan aluminyumdan kavanoz. Tüm maceralara eşlik edebilecek, pratik format.

Katı krem sabunlar

Canlandırıcı Ultra-Zengin Sabun ile Nazik Ultra-Zengin Sabun; yüzde 99 doğal kaynaklı içeriklere ve yüzde 89 organik tarım yöntemlerinden elde edilen bileşenlere sahip. Etkili bir biçimde yüzü ve vücudu temizler, her cilt tipine uygundur.

Provence bölgesinde, uzman bir sabun üreticisi tarafından botanik kaynaklı sabun bazı kullanılarak; geleneksel yöntemlerle üretilmiştir. Kremsi nemlendirici dokuları Organik Camelina yağı ile zenginleştirildi. Makyaj izlerini, kiri ve diğer kalıntıları temizleyerek ciltte yumuşak bir his bırakır. Canlandırıcı Ultra-Zengin Sabun portakal çiçeği notalarını aromatik tınılarla tamamlarken Nazik Ultra-Zengin Sabun rahatlatıcı harmonilerle bütünler. Fiyatı: 100 TL

‘Zevkin altını’ olarak da bilinen Camelina’dan elde edilen değerli botanik yağ; Omega 3 ve 6 asitleri bakımından zengindir. NUXE, Franda’da Lot-et-Garonne bölgesindeki yerel çiftçilerle iş birliği kapsamında; organik tarım metodları kullanılarak yetiştirilen bir Camelina türünü tercih ediyor. Nazik ve doğal ayrıştırma metoduyla yüksek kaliteli; aktif moleküller açısından son derece konsantre yüzde 100 botanik bir yağ elde edilmektedir. Böylelikle ürün bir yandan cilde konfor sağlarken diğer yandan temizleme işlevini yerine getirir.

Sorumlu kaynaklar ve vegan formüller

NUXE BIO ORGANIC serisindeki aktif içeriklerin her biri titiz bir seçim sürecinden geçer. Bu süreçte içeriklerin coğrafi kökeni, hasat ve üretim koşulları göz önünde bulundurulmaktadır. Her bitki, taklit edilemeyecek, kendine özgü bir genetik imzaya sahiptir, bu da net bir kimlik tespiti sağlar. NUXE, bu kendine özgü işaretlerin teşhisine imkan tanıyan botanik DNA araştırmalarını kullanır ve hasat kalitesini doğrular. Böylelikle seçilen türlerden, dolayısıyla onlarla eşleşen aktif moleküllerden emin olur ve cilt bakımına etkilerini garanti eder. Bitkilerin coğrafi kökenini teyit etmek aynı zamanda tehdit altındaki türlerin korunmasını sağlar.

Yüksek standartlarla geliştirilen sertifikalı organik cilt bakımı

Yerel üretime ve sürdürülebilir tedarik ağlarına öncelik veriyor; yeşil teknolojiler kullanılarak elde edilen özütleri tercih ediyor. Bu süreçler kimyasal çözücüler içermiyor ve çevreyi kirleten atık miktarını sınırlıyor. Tüm NUXE BIO ORGANIC ürünleri veganlar için uygundur. Formüller hayvan türevli bileşenler içermiyor ve hayvanlar üzerinde test edilmiyor. The Vegan Society tarafından onaylanıp, kayıt altına alındı.

Ekolojik tasarımlı ambalaj

NUXE BIO ORGANIC ürünleri, Fransa’da ekolojik standartlara göre üretim yapan ECOCERT uyumlu fabrikalarda üretilmektedir. Ambalajlarımız için mümkün olduğunca geri dönüştürülmüş malzemeler kullandık: 50 ml’lik kavanozlar için yüzde 90 geri dönüştürülmüş cam, 30 ml/100 ml’lik şişeler ve 15 ml’lik kavanozlar için yüzde 25-30 geri dönüştürülmüş cam kullanılmıştır. Geri dönüştürülmüş cam kullanımı fırınlarda daha düşük bir erime sıcaklığının kullanılmasını sağlar. 50 ml’lik kavanozların üretimi, geleneksel bir cam kavanozun üretimine kıyasla iklim değişikliğinin etkisinde yüzde 30’luk bir azalma sağlar.

Nuxe, ürünlerin korunması için geri dönüştürülebilir kartonlar seçti. Bu kartonlar, FSC sertifikalı kağıtlardan oluşmaktadır. 50 ml’lik cam kavanozlarda solventsiz, yarı saydam su bazlı lak veya organik serigrafi baskı gibi geri dönüşüme etkisi olmayan ‘Eco’ tasarımlar öncelikli olarak kullanılmaktadır.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir