Pembe lezzetleri ile meme kanserine dikkat çekiyor 

Göçmen Artisan Bakery’den pembe lezzetler!

Göçmen Artisan Bakery, meme kanseri farkındalık ayında Meme Sağlığı Derneği ile anlamlı bir projeyi hayata geçirdi.

‘Meme kanserini ErteleMEMEli’

Mekan, ‘ErteleMEMEli’ sloganıyla gerçekleştirilen farkındalık kampanyası kapsamında özel lezzetler sunuyor. Doğal meyve ve sebzelerle renklendirilen Pembe Lezzetler arasında;

  • Frambuazlı Swiss roll
  • Vişne dolgulu American cookie
  • Orman meyveli dilim kek
  • Pancarlı ekmek ile hazırlanan sandviçler
  • Frambuazlı macaron, tart, beze ve ekler var.

Pembe Lezzetler’in satışından elde edilen gelir ise MEMEDER’e bağışlanıyor.

Ayrıca hastalığa ve erken teşhisin önemine dikkat çeken ‘kendi kendine meme muayenesi’ bilgi kartları misafirleri karşılıyor. Göçmen Artisan Bakery, sosyal medya hesaplarından da #erteleMEMEli etiketiyle yaptığı paylaşımlarla, meme kanserine dikkat çekiyor.

Pembe ürünlerin geliri MEMEDER’e

Kampanya hakkında bilgi veren Göçmen Artisan Bakery Yönetim Kurulu Üyesi İlker Can Dönmez, “Lezzetli ürünleri tüketicilerimizle buluşturmanın yanı sıra kurumsal vatandaşlık anlayışımız ile de bulunduğumuz çevreye yararlı işler yapmayı arzu ediyoruz. Bu anlayışla meme kanseri farkındalık ayına Pembe Lezzetler’le destek veriyoruz. Hem toplumda meme kanseri konusunda bilinç oluşturmayı hedefliyoruz. Ürünlerin satışının gelirini MEMEDER’e bağışlayarak, çalışmalarını destekliyoruz” şeklinde konuştu.

‘Göçmen’in arkasındaki kadın gücüne çok değer veriyoruz’

Çalışanlarının büyük çoğunluğunun kadınlardan oluştuğunu ifade eden Dönmez, “Göçmen Artisan Bakery’nin arkasında kadın gücü var diyebiliriz. Çünkü çalışanlarımızın tamamına yakını kadın ve onlara çok değer veriyoruz. Ayrıca bilinç yaratmak amacıyla MEMEDER desteğiyle meme kanseri farkındalık eğitimleri planlıyoruz” dedi.

MEMEDER Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. İlknur Tanboğa ise semtin uğrak noktalarından birinde meme kanseri konusunda farkındalık yaratıldığını belirtti. Tanboğa, “Bu kampanya sayesinde birçok kadına ulaşarak, meme kanseri hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlayacağımıza inanıyorum. Deniz yıldızı misali, bir kadınımıza bile dokunup farkında olmasını sağlasak bizim için çok değerli” dedi.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir