Prima ‘Dünyalarını güzelleştirmek için, birlikte’ kampanyasını başlattı

İhtiyaç Haritası ile on binlerce çocuğun bez ihtiyacını karşılayacak

Prima, ‘Dünyalarını güzelleştirmek için, birliktekampanyası ile ebeveynlerin yanında olmaya devam ediyor.

Bebeklerin dünyasını sosyal sorumluluk çalışmalarıyla da destekleyen marka; yeni marka elçisi Fahriye Evcen ile güçlerini birleştirdi. Ve bebeklerin hayatını güzelleştirmek için bir dizi projeyi hayata geçirmek üzere yola çıktı.

Prima ayrıca Avrupa çapında en kapsamlı araştırma olan ‘Bebekler için Daha İyi Bir Dünya’yı gerçekleştirdi. Bebeklerin dünyası hakkında daha fazla bilgi edinmek için 3 bin 500’den fazla ebeveynle konuştu. Kampanya kapsamında İhtiyaç Haritası ile yeni bir iş birliği yaptı. 10 ilde bebek bezi ihtiyacı olan ailelere destek yapacak.

P&G Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Kurumsal İletişim Direktörü Ayça Turgay, Prima, bebeklere en iyisini sunmaya ek olarak, onların dünyasını güzelleştirmeyi amaç edinmiş bir marka. Misyonu da ‘Bebeklerin sağlıklı ve mutlu gelişimine’ destek olmaktır. Bunu hem kaliteli ürünleri hem ebeveynlerle güvenilir bilgiler paylaşması hem de sosyal sorumluluk projeleri ile yapmaktadır.

Araştırmaya; ebeveynlerin yüzde 71’i bebek bezi desteklerine ve yardımlarına erişimin çok önemli olduğunu vurguluyor. Uzun yıllardır hem hastanelere gerçekleştirdiğimiz bez dağıtımlarımızı sürdürüyoruz. İhtiyaç Haritası ile iş birliği neticesinde daha fazla bebeğe ve aileye bez desteğinde buluma şansını elde ettik” dedi.

‘Bebeklere eşit fırsatlarla büyüyebilecekleri bir ortam sağlamalıyız’

Fahriye Evcen ise “Annelik, çok güzel ve tarif edilemez bir duygu. Anne olmadan önce de bebeklere karşı her zaman ilgim vardı. Anne olduktan sonra dünyaya ve geleceğe bebeklerin gözünden bakmaya başladım. Duygularının ne kadar büyük olduğunu fark ettim. Onların cildi ve dünyaları bu kadar hassasken; Karan için bebek bezi dahil yaptığım tüm tercihlerde bu duygu bana yol gösterici oldu.

Bebeklere verilebilecek en güzel şeyin saf sevgimiz olduğunu bilmekteyiz. Ancak, onların yaşadığı dünyayı güzelleştirmeye çalışmak; sağlıkla, mutlulukla ve eşit fırsatlarla büyüyebilecekleri bir ortam sağlamak, biz ebeveynlerin en önemli görevleri.

Prima ile de Karan’ın hayatımıza girmesiyle tanıştık. Ben de Prima annesiyken, sonraları bu iş birliği için ilk bir araya geldiğimizde; hedeflerimizin ve düşüncelerimizin ortak olduğunu duymak beni heyecanlandırdı. Çünkü merkezinde bebeklerin yer aldığı projelerde çok hassas olmak gerekiyor. Prima’yı tanıdıkça bu doğrultuda hareket eden; dünyaya bebeklerin gözünden bakan bir marka olduğunu bilmek bana bir kere daha güven verdi” dedi.

İhtiyaç Haritası’nın Yönetim Kurulu Üyesi Esra Arslan konuyla ilgili olarak, “Türkiye’nin birçok şehrinde binlerce aile, bebek bezine ulaşmada sorun yaşayabiliyor. Bu yüzden Prima ile böyle bir çalışmaya ortak olduğumuz için çok mutluyuz.” diye konuştu.

Ebeveynlerin karşılaştığı en büyük zorluklar

‘Bebekler için Daha İyi Bir Dünya’ araştırmasının sonucuna göre;

  • Türk ebeveynlerin yüzde 91’i bebek sahibi olmanın iyimserlik duygusu verdiğini düşünmekte.
  • Yüzde 94’ü yeni bir bebeğin umut dışında, dünyayı daha iyi bir yer haline getirmeye yönelik yeni bir sorumluluk duygusu uyandırdığını söyledi.
  • Ebeveynlerin yüzde 97’si bebeklerinin dünyasını daha iyi bir hâle getirmek için yakın ve geniş çevrelerinde anlamlı değişiklikler yapmak istiyor.
  • Ebeveynlein yüzde 69’u bazen yardıma ihtiyaç duyuyor ancak yardıma nasıl erişeceklerini her zaman bilemiyor.
  • Yarısından çoğu zaman zaman kendilerini yalnız hissediyorlar ve ebeveyn olma konusunda desteğe ihtiyaç duyuyor.
  • Tüm bebeklerin eşit fırsatlara erişime sahip olmaları, hayati ilaçlara ve aşılara ulaşabilmesi, refahının desteklenmesi gerektiğini düşünüyorlar. Ayrıca bebeklerin dünyasını daha iyi hale getirmede markaların önemli rol oynadığına inanıyorlar
  • Markaların çevre üzerindeki etkileri azaltarak; hastanelere çocuk bezleri sağlayarak, inovasyonlar yoluyla bebeklerin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayacak yeni ürünler ile fark yaratabileceğini düşünüyor.Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir