Profil Estetiği/Profiloplasti ile yüz yeniden şekillendiriliyor

Profil Estetiği (Profiloplasti) nedir?

Günümüzde birçok kişi istediği yüz yapısına sahip olmak için estetik uygulamaları tercih ediyor. Bu estetik işlemlerden biri de Profiloplasti. Bu yöntem ile dolgun elmacık kemikleri, şekilli bir burun, yüz hattıyla uyumlu bir çene oluşturuluyor.

Vanity Estetik’in Kurucu Ortağı Op. Dr. Güray Yeşiladalı, uygulamayı anlattı:

Profiloplasti; burun, çene, dudak, alın ve elmacık kemiklerinin birbirine uyumlu hale getirilmesi amacıyla yapılan operasyonların genel adıdır. Bu uygulama sayesinde hem güzel hem de doğal bir yüz şekline ulaşılabilirsiniz.

Herkese tavsiye ediliyor mu?

Alın, burun, çene üçgeninin kendi içerisindeki orantısı, yüzde altın oranı sağlayan en önemli etken. Öncelikle yaptığımız muayenelerde bu oranı değerlendirip; fazlasıyla sapma gösteriyorsa profiloplasti önerilmektedir. Ayrıca burun, çene, alın ya da elmacık kemiği ile ilgili bir ameliyat düşünen hastalara; profil değerlendirmesi yaparak profiloplasti tavsiye edilmektedir. Özellikle burun estetiği ameliyatı sırasında tüm yüzün orantısal bir şekilde uyumlu hale getirilmesi için bu işlemlerden birini ya da birkaçını kombine gerçekleştirmek mümkün.

Profiloplasti hangi uygulamalardan oluşuyor?

Esas hedef; burun, çene ve alından oluşan güzel ve anlamlı bir yüz yaratmak. Profiloplasti içinde dolgu malzemeleri ile yüzde gereken yerlere destek vermek gibi farklı uygulamalar da var. Bu işlemlerde özellikle hastanın kendi dokusunun kullanılması avantaj sağlamaktadır. Uygulanan işlemlerle doğal, estetik ve uyumlu bir sonuç elde edilmektedir. En sık yapılan işlemler; burun estetiği çene estetiği, dolgu uygulamaları ve endoskopik kaş kaldırmadır.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir