Saç ekiminde tüm işlemleri aynı anda gerçekleştiren yeni teknoloji

 Ar-Ge ve üretim çalışmalarını 40’ın üzerinde mühendis gerçekleştirdi

Doku Medikal, saç ekiminde yeni bir cihazı tanıttı: Doku Stüdyo Ark. 2019’dan bugüne sürdürdüğü Ar-Ge çalışmaları neticesinde geliştirdiği Doku Stüdyo Ark ile saç ekiminde daha net sonuçlar alıyor.

Saç ekim işlemi Türkiye’de her yıl yüz binlerce insan üzerinde uygulanan bir işlem. Bu uygulama öncesinde saçın ekileceği alanlar mezura yardımıyla hesaplanıyor. Eğimli alanları hesaplamak ise insan gözüyle neredeyse imkansız. Bu sebeple Doku Medikal mühendisleri Doku Stüdyo Ark’ı geliştirdi.

Saç ekimi sırasında nakledilecek kök sayısı belirleniyor

Serkan-Melda Aygın, Vildan Mumcu, Oylum Talu

Saç ekim işlemi insanın dış görüntüsünü değiştiren bir operasyondur. Doktorun teknik ve estetik bilgisi ise saç ekim operasyonunun sonucunu etkileyen bir faktör. Saç ekiminde saç köklerinin homojen kullanımı çok önemli. Doku Stüdyo Ark, tüm bu faktörlerin en iyi şekilde uygulanması için bir ilk… Cihaz sayesinde 3D model oluşturulduktan sonra belirli alanlardaki (donör ve alıcı şeklinde) saç yapısının daha net görülmesi için kıvrımlar ve kel alanlar için fotoğraf çekimi yapılmakta. Böylelikle alan hesaplaması saç ekiminin daha kesin ve kusursuz olmasına yardımcı oluyor.

Doku Stüdyo Ark sanılanın aksine kısa sürede net bir sonuç sunmakta. 3D (3 boyutlu) model, kişinin cihaza girmesinden itibaren modelin tamamlanmasına kadar 30 saniye içinde oluşturuluyor. Sonraki 60 saniye içinde 360 derece fotoğraflar çekiliyor ve işlemi bitiyor.

Saç kalitesinin ölçüldüğü trikogram adımı ise yaklaşık 3-4 dakika sürüyor. Tüm sonuçlar, 5-10 dakika içinde sunularak en uygun işlem için planlama yapılıyor. Sözü geçen 3D modelleme uygulaması dışında, diğer iki hizmet dünyadaki kliniklerde saç ekim işlemlerinde rutin olarak uygulanan bir yöntem.

Doku Stüdyo Ark ise, diğer kliniklerdeki uygulamalardan farklı olarak tüm işlemleri aynı anda gerçekleştirme özelliğine sahip.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir