Simple’dan yağlı ciltler için yeni bir seri: Daily Skin Detox

Kekik, çinko ve cadı fındığı

Hava kirliliği, sıcak hava koşulları, bazı ürün içeriklerinde bulunan sert kimyasallar gibi dış etkilerle, hassaslaşan cilt, dengesini yitirerek daha fazla yağ ve sebum üretmeye başlar. Bu da gözeneklerin tıkanmasına ve sivilce oluşumuna neden olur.

Unilever’in yüz bakım markası Simple’ın yeni serisi Simple Daily Skin Detox, yağlı ciltlerdeki yağ dengesini kontrol etmek üzere tasarlandı. İçerdiği kekik, çinko PCA, cadı fındığı gibi cilt bakımında iddialı üç etkili içeriğin yanı sıra, B3, gliserin prebiyotik etkili içeriklerin kombinasyonuyla yeni seri, ciltte her gün detox etkisi yaratıyor.

Yedi farklı ürün çeşidi ile yağlı ciltlerin günlük cilt bakımında ihtiyacı olan her şeyi sunan Simple Daily Skin Detox serisi, içeriğindeki kekik ile ciltte hijyenik bir etki yaratıyor. Çinko PCA, sebum üretimini dengeye sokarak yağı dengeleyen nemlendirici görevi görüyor. Serinin öne çıkan içeriği cadı fındığı ise cildi kurutmadan fazla yağı dengeliyor ve pürüzleri en baştan engelleyerek kusursuz bir görünüm sağlıyor.

‘Temiz’ içerik

PETA tarafından onaylı Cruelty-Free akreditasyonuna sahip Simple’ın diğer ürünlerinde olduğu gibi Simple Daily Skin Detox serisinde de, hayvansal kaynaklı içerik bulunmuyor. Yeni seri; sert kimyasal, parfüm, renklendirici, etil alkol, parabenin yanı sıra, cildi kurutan ve tahriş eden salisilik asit ile gözenekleri kapatarak cildin hava almasını engelleyen mineral yağ gibi bileşenleri de içeriğinde barındırmıyor.

Yağlı ciltler için SOS çözüm

Simple markasının Türkiye’de çok tercih edilen ürünlerinden Micellar Makyaj Temizleme Suyu, yağlı cilt serisinde de öne çıkıyor. Arındırıcı Yüz Temizleme Jeli, fazla yağı kontrol ederek gün boyu cildin dengeli ve homojen yapısını koruyan Matlaştıran Nemlendirici ile ultra hafif, hızla cilde nüfuz eden su jeli formülündeki Yağ İçermeyen Sıvı Nemlendirici bulunuyor. Matlaştırıcı Makyaj Temizleme Mendili ve Gözenek Arındırıcı Peeling gibi cilt bakımının ana ürünlerini içeren seride,  SOS Matlaştırıcı Jel de var. Ürün, nemlendirici öncesinde T bölgesine az miktarda uygulanabildiği gibi, yağ emme gücünü artırmak için günlük nemlendirici ile de karıştırılabiliyor. T bölgesine makyaj bazı olarak da uygulanabiliyor.

  • Micellar Makyaj Temizleme Suyu: 47.90 TL
  • Arındırıcı Yüz Temizleme Jeli: 39.90 TL
  • Matlaştıran Nemlendirici: 5.90 TL
  • Yağ İçermeyen Sıvı Nemlendirici: 69.90 TL
  • Matlaştırıcı Makyaj Temizleme Mendili: 39.90 TL
  • Gözenek Arındırıcı Peeling: 54.90 TL
  •  SOS Matlaştırıcı Jel: 49.90 TL

  

 
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir