Tatilden sonra saçınızı onarmanın 3 adımı!

Saçı derin bir seviyede onaran bitkisel güç!

Bol güneşli günler, saçınıza uzun vadede zarar verebilir. Ve aylarca kavrulmuş ve yıpranmış halde bırakabilir. Neyse ki, saçın korteksinin derinliklerine kadar inen patentli ürünleri ile Forcapil var.

Forcapil; şampuan, anti-hair loss sprey ve keratin maskesi ile saça kırık bağlarını derin bir seviyede tamir etme yeteneği kazandırıyor. Saçın optimum pH’ını koruyor. Saçınızı onarmak için sadece birkaç adım gerekiyor.

Saçta kovalent bağlar

Saçta bulunan üç tür bağ vardır… Ayrı ayrı saç liflerinden oluşan protein zincirleri içinde güçlü etkileşimler oluştururlar. Ancak bu bağlar eşit yaratılmamıştır. Saça gerçek yapısını veren kovalent bağları onarmak en önemlisidir.

Saç derisini canlandırmak ve birikintileri gidermek için detoksifiye edici bir şampuan anahtardır. Derinlemesine temizlik için tasarlanan Forcapil Fortifying Şampuan, saça zarar veren kirleri, sert su minerallerini, birikintileri ve yağı tamamen giderir.

Forcapil Keratin Maskesi

Havluyla nemi alınan saça haftada iki kez, en az iki dakika boyunca uygulayın. Kütikülü yeniden kapatmak ve yaz bittiğinde hasar görmüş olanı onarmak için maskeyi bağ yapıcı tedavi gibi düşünün. Yoğun nem maskesi olarak kullanacaksanız, maskeyi saçınızda en az 5 dakika bırakıp sonrasında iyice durulayın.

Duştan çıkıp saçınızı hafifçe kuruladıktan sonra saç diplerine Forcapil Anti Hair Loss sprey uygulayın. Beş bitki özünü (Bambu, Isırgan Otu, Darı, Ginkgo, Atkuyruğu), Amino Asit, B5, B6 Vitaminleri, Biotin, Çinko ve Hyaluronik Asit ile birleştiren bu formül, güçlü, canlı ve dirençli saçlar için geliştirildi. İçindeki darı özü keratin liflerinin kurucu bir unsuru olan metiyonini sağlarken, Ginkgo mikrosirkülasyonu destekler.

Saçınızı kendiniz kontrol edin

Saçınızın gücünü kontrol etmek için gevşek bir saç tutamını parmağınıza dolayın ve gidebildiği kadar uzatmaya çalışın. Kolayca kırılıyorsa bu, saçınızın nemsiz olduğunun ve ek beslenmeye ve güçlenmeye ihtiyacı olduğunun bir göstergesidir.

Saç söz konusu olduğunda kimse kaba bir dokudan hoşlanmaz. İpeksi pürüzsüzlük ve yumuşaklık hepimizin hedeflediği şeydir. Bu nedenle, buklelerinizin yapısını test etmek için ellerinizi nazikçe saçlarınızın üzerinde gezdirin. Saçınız engebeli hissediyorsa, bu genellikle saçınızın gözenekliliğinden kaynaklanır.

Normal gözeneklilik seviyeleri; kütikül pullarının üst üste geldiği ve nemin kolay bir şekilde saç gövdesine nüfuz etmesine ve orada kalmasına izin verdiği anlamına gelir. Düşük gözeneklilik seviyeleri, nemin nüfuz etmesine hiç izin vermediği anlamına gelir. Bu, saç yüzeyinde ve saç derisinde ürün birikmesine yol açar.


ETİKETLER


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir