Türk Böbrek Vakfı EBA TV’den çocuklarla buluşuyor

Türk Böbrek Vakfı ve Milli Eğitim Bakanlığı iş birliği yaptı

Türk Böbrek Vakfı’nın 2011 yılında başlattığı ‘Sağlıklı Bir Yaşam İçin Beslenme ve Hayat Tarzı Önerileri’ eğitimleri, EBA TV’den çocuklara ulaşmaya devam edecek.

Vakıf; 2013 yılından bu yana 26 ilde, binden fazla okulda, 500 binden fazla öğrenciye ulaştı. Ancak uzaktan eğitim sebebiyle okul eğitimlerine ara vermek durumda kaldı. Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’ne talepte bulunan vakıf; okullarda verilen eğitimlerin videolu anlatımlarla ekranlardan çocuklara ulaşması adına bir protokol imzaladı.

Aşırı tuz ve şeker tüketimine bağlı gelişen hastalıklar, her yıl önemli bir oranda artış gösteriyor. Hastalıkların önüne geçmek ise beslenme alışkanlıklarının değiştirilmesiyle mümkün. Gelecek nesillerde hastalıkların önlenmesi açısından önemli rol oynayan beslenme eğitimleri, Şubat 2021 itibarıyla EBA TV yayın akışı içerisinde yer alacak.

Türk Böbrek Vakfı Başkanı Timur Erk;  proje ile ilgili, “Okul eğitimlerini hem gelecek nesillerin daha sağlıklı beslenmesi, hem de dolaylı olarak ailelere ulaşabiliyor olduğumuz için çok önemsiyoruz. Eğitimlerimiz sonrası çocuklarımız, ailelerini ve çevrelerini öğrendikleri konusunda uyarıyordu. Şimdi ise tüm Türkiye’ye ve her eve ulaşabileceğiz. Bu anlamda Milli Eğitim Bakanlığı ile böyle bir iş birliği yapmaktan büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

Hazırlanan eğitim videoları, daha önce okullarda verilen eğitimlerin formatında ve çocuklara yönelik olarak sunulacak. Videolar, Türk Böbrek Vakfı Diyetisyeni Gökçen Efe Aydın’ın sunumu ile ekranlara gelecek.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir