Yaza daha sıkı kollar ile girmeniz mümkün!  

Kol sarkması kadınlar arasında yaygın bir hastalık

Deri sarkması; yaşlanma, kilo alıp verme, cildin kolajen ve elastin yapısının bozulması sebebiyle ortaya çıkmaktadır. Birçok kadın kol sarkması problemi yaşamaktadır. Bunun çok temel bir nedeni vardır. Kadınlar, daha yağlı ve yumuşak bir dokuya sahiptir. Ayrıca kol gücünü erkeklere oranla daha az kullanırlar.

Dr. Yasemin Savaş

Dr. Yasemin Savaş Kaliteli Yaşam Kliniği Medikal Estetik Hekimi Yasemin Savaş, “Kollarımızı yaz ayları için hazırlamaya başlamalıyız” diyor.

Kışın uzun kollu bluzlar, kazaklar sayesinde saklayabildiğimiz kollarımız, havaların ısınması ile birlikte açığa çıkacak. Sporsuz yaşam ve esneklik kaybı nedeniyle vücutta yağlanmalar ve sarkmalar meydana gelmektedir. Yaşla birlikte vücuttaki elastik ve kollajen liflerin yapısında, şeklinde bozulma ve cilt altı yağ tabakasında küçülmeler olmaktadır. Ve vücut dokularında gevşeme ve sarkmalar ortaya çıkmaktadır. Sarkmalar, dalgalanmalar, yağlanmalar giydiğimiz kıyafetleri sınırlayabileceği gibi hareketlerimize bile sınır getirebilmektedir.

Yaptığınız egzersizler kollarınızı güçlendirmenize yardımcı olabilmektedir. Fakat esnekliğini kaybetmiş ve yağ birikmiş cilde pek faydası olmaz. Bu bölgeye kollajen aşıları, enzim aşıları ve ip uygulamaları gibi daha özel tedaviler gerekebilmektedir.

Tedavi cilt yapısına göre belirlenmekte!

Odaklı ultrason (hifu), BBL lazer, radyofrekans gibi tedaviler planlamak mümkün. Bu yöntemler ile bu bölgedeki kasları kuvvetlendirir, cilt elastikiyetini artırırır, sıkılaşma, toparlama sağlanmaktadır. Seans sayıları ve süreleri kişinin ihtiyacına göre planlanmaktadır. Hasta işlemler sonrasında sosyal hayatına devam edebilmektedir.

Özellikle, yüksek saflıkta üretilmiş özel enzimlerin ve hyaluronik asitlerin desteği ile terapatik dozlarda karışımın vücuda enjeksiyonu sayesinde sarkmalarda etkin ve hızlı sonuç alınabilmektedir. Eğer sarkma ve gevşeme ile birlikte yağlanma da varsa bu bu tedaviyi eklenebilmektedir.

Eğer kol içlerindeki sarkıklık ileri düzeyde değilse, toparlamak ve ileriye dönük sarkıklıkların önüne geçmek için medikal ipler kullanılmaktadır. İplerin cilt alt dokusuna örümcek ağı gibi işlendiği ameliyatsız cilt gençleştirme tekniğinden faydalanabilirsiniz. Bu iz bırakmayan teknik, yer çekimine ve kilo alıp vermeye bağlı sarkmaların toparlanmasına ve kol içlerinin form kazanmasına faydalı olmaktadır.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir