Yenilikçi selülit tedavisi FDA onaylı ‘Emtone’ Türkiye’de

Her 10 kadından 8’inde selülit var

Her 10 kadından 8’inde görülen selülit, oluşumu farklı sebeplere dayanan bir doku değişikliğidir. Vücuttaki hormonal değişimlerden strese ve beslenme alışkanlıklarına kadar pek çok faktöre bağlı ortaya çıkan selülitle mücadelede yeni bir yöntem var.

Dermatoloji Uzmanı Dr. Emre Kaynak

FDA onaylı Emtone’nin monopolar radyofrekansı ve şok dalgası enerjisini kombine ettiğini belirten Doku Medical’den Dermatoloji Uzmanı Dr. Emre Kaynak, moderatörlüğünü Oylum Talu’nun yaptığı online lansmanda ağrısız ve acısız seanslarla selülitlerden kurtulmanın artık mümkün olabildiğini söyledi.

Kaynak, hem selüliti hem de Emtone’un özelliklerini anlattı: “Selülit yaş, kilo, ırk fark etmeksizin her 10 kadından 8’inde görülebilen bir doku değişikliğidir. Selülitin en fazla görüldüğü yerler kalça ve uyluk bölgeleri ile nadiren de kol ve karındır. Hormonal değişimler, beslenme alışkanlıkları ve stres gibi birçok faktör cilt altı yağ ve diğer bağ doku elemanlarını etkileyerek selülit görünümüne yol açar.  Genellikle fazla kilolar nedeniyle oluştuğu düşünülse de, ideal kilodaki kadınlarda da kendini göstermektedir. Bilinenin aksine tek başına spor ve diyet uygulaması selülit oluşumunu engellemez ya da var olan selülitleri geçirmez.

Nasıl etki ediyor?

FDA onaylı Emtone, dünyada ilk kez monopolar radyo frekansı ve şok dalgası enerjisini kombine ediyor. Ciltteki portakal kabuğu görünümünü ilk seanstan itibaren gideren tedavi ediyor. Uzun süren araştırmalar sonucunda geliştirilen Emtone’un en belirgin özelliği selülite neden olan tüm faktörlere aynı anda etki edebilmesi. Emtone, genişlemiş yağ odacıkları, hasar görmüş kolajen lifleri, ciltteki elastikiyet kaybı, bozulan kan dolaşımı ve biriken metabolik atıklar ile oluşan selülite doğrudan etki ediyor.

Doku Medical’in yenilikçi selülit tedavisi Emtone, odaklı basınç enerjisi ile bozulan kan dolaşımını düzenliyor. Aynı zamanda radyo frekans enerjisi ile de hasar görmüş kolajen liflerini onarıyor. Böylelikle, hem cilt kalitesini hem de cildin elastikiyetini artırıyor.

İdeal seans sayısı 4 olmasına rağmen sonuçlar ilk seanstan itibaren görülebiliyor. Tedavi bölgesine bağlı olarak her bölge için seanslar 12-20 dakika arasında değişiyor. Vücudun selülit görülen tüm alanlarına uygulanabiliyor. Ağrı ya da acı hissedilmiyor. Ayrıca işlemden hemen sonra hasta günlük hayatına devam edebiliyor.

Hamile ve emziren hastalar dışında, selülit problemi olan herkese uygulanabilir. Emtone, deride herhangi bir hassasiyet yaratmadığı için yaz aylarında da tercih edilebilir.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir