Yorgun yüz ifadesini ortadan kaldıran yeni bir yöntem

Daha genç bir görünüm sunuyor

Göz çevresi, yüz mimiklerinin odak noktası olması ve ince deri yapısı nedeniyle yaşlanmanın ilk gözlendiği bölge. Zamanla göz kapakları olması gerekenden daha fazla düşerek, görmeye engel olabilir. Bu alanda ortaya çıkan değişiklikler yüze yaşlı, yorgun ve mutsuz bir ifade verir.

Op. Dr. Tuncay Sezgin

Bursa Özel Anadolu Hastanesi’nden göz hastalıkları uzmanı Op. Dr. Tuncay Sezgin, Blefaroplasti tekniği ile bu istenmeyen görünümü ortadan kaldırıyor. Teknik, daha sağlıklı ve çekici bakışlar vadediyor.

Sezgin, 45 dakikada süren Blefaroplasti operasyonu hakkında şu bilgileri verdi: “Göz çevresindeki torbalanma ve cilt fazlası sarkmaları için kullandığımız bir göz kapağı estetik tekniğidir. Gözlerin üzerine, yanlara doğru gevşeyen göz kapakları görme alanını daraltmaya başlar ve kirpikler üzerine de baskı yapar. Bu baskıyı ortadan kaldırmak ve daha sağlıklı görünmesini sağlamak için tercih edilir.

Blefaroplasti operasyonunu yaz aylarında da rahatlıkla uygulayabiliyoruz. Bu aylarda ameliyat geçirip, güneş hassasiyeti olan hastalarımızın özellikle ameliyat sonrasında kesi bölgesine güneş koruyucu krem sürmelerini tavsiye ediyoruz. Ayrıca 15 gün süre ile deniz ve havuzdan uzak durmalarını tavsiye ediyoruz. Yaptığımız operasyon ile hastaların yorgun yüz ifadesinden kurtulmasını sağlıyoruz.”
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir